Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nincs egy olyan dolog, hogy...

Nincs egy olyan dolog, hogy aki okos, az lustává válik? Mármint ilyen tendencia? Nyilván van. Van aki kutatja?

Figyelt kérdés

2023. febr. 1. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Én magamon érzem a magasabb intelligencia hátrányát is. Az iskolában, a gimnáziumban sosem tanultam, mert az órán megjegyeztem szinte mindent, amit elmondtak. Angol és matek érettségire szinte nem is készültem annak idején. Aztán jött az egyetem, és egy-két tantárgyat már csak úgy lehet(ett) megcsinálni, ha tényleg leülök tanulni. És mivel nem voltam hozzászokva, nagyon nehéz. A mai napig.


Vagy mivel mindenben jó vagyok szinte, amihez hozzákezdek, egyszerűen alig tudom eldönteni, hogy mi legyen a konkrét életcélom, mert mindet csinálnám, művelném szívem szerint. Ezért nekem kell kitalálni egy hibrid koncepciót, amiben minden tehetségemet kiélhetem. De ilyen állás nincs, ilyen egyetemi szak nincs és nincs időm 10 diplomát szerezni.


Egy ismerősöm is pont ettől szenved...

2023. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Első: vállalkozás...
2023. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van korreláció az intelligencia és a halogatási hajlam között. De az enm lustaság.

Másrészt az okos emberben benn van a motiváció a dolgok optimalizálására, egyszerűsítésére, mert pl. jobban meglátja a mintákat, rendszereket. Hát persze, hogy a megtakarított időt további dolgok kigondolására használja, ami semmittevésnek hathat kívülről.

2023. febr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez nem csak mentegetőzés?
2023. febr. 1. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Most melyik?
2023. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Te elítéled az okos embereket?

2023. febr. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csak a külső szemlélődő számára tűnik lustaságnak vagy lassúságnak.

Középiskolában a dolgozatoknál a legelején a matek tanárom néha aggódva megszólított amikor félidőben még egy sor nem volt a papíron, hogy talán el kellene kezdeni. Mert ő csak az üres papírt látta. Az én fejemben pedig az optimalizálás futott. Hogyan lehetne 5 sorban megoldani azt a feladatot, ami első ránézésre 35 sorosnak tűnik. Van-e egyszerűbb út, módszer, bizonyítás? De amikor hozzászokott a néhány soros nem szokványos feladatmegoldásaimhoz, többé nem szólongatott, nem aggódott. Tíz évvel később egyetemi professzorom ölelte át néha a vállamat és fordított ki a gyűlés elé, ha valami bonyolult feladatot kapott a tanszék.

- Ne csépeljük a szót, hanem bízzuk a lusta vegyész úrra! Ki fogja módolni a legegyszerűbb megoldást... Ezért jó, ha lusta is van a sok Sztahanovista közt...

2023. febr. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy indiai-amerikai pszichológus véleménye a témáról:

[link]

2023. febr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!