Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szoktatok reagálni arra...

Hogy szoktatok reagálni arra amikor valaki csak dumál, magyaráz, tehát egyoldalú a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdenek nekem beszélni, de nem áll meg, csak mondja mondja, én meg nézem közben. Ilyenkor csak bológatni szoktam, meg a szemébe nézni, amikor mondja.

De nekem az ilyen szituációk kényelmetlenek, a rövid, oda-vissza zajló beszélgetést azt szeretem, de amikor csak dumál, hogy közben nem szólok vissza, mert pl. mesél valamit, vagy magyaráz, azt nagyon nem szeretem.

Ilyen helyzetekben mit lehet csinálni? Bólogatni elég, vagy ti hogyan szoktatok reagálni?


2023. márc. 14. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig csak hümmögni szoktam meg bólogatni…aztán adódik hozzá asitas később, a végén már teljesen csöndbe vagyok és csak hallgatok…amikor már nem bírom tovább egyszerűen fogom magam és el megyek onnan :d 30f
2023. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Köszönöm, de nem érdekel." aztán ahogy reagál vagy ott hagyom vagy folytatjuk máshogy.
2023. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"Bocs,de engem ez nem érdekel."
2023. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt most nem erről van szó, igen az esetek többségében nem szokott érdekelni.

De például egy tanárnak nem mondhatom ezt. Viszont csomószor történt már ilyen, hogy kérdeztem tőle valamit óra után, hogy az adott feladatnál miért úgy csináltuk ahogy, és akkor elkezd 5 percig mesélni, amikor 3 mondatban lehetne rá válaszolni. Én meg csak 5 percen keresztül nézem.


Illetve van haverom, akivel szoktam beszélni, viszont van amikor a beszélgetés közepén elkezd mesélni arról, hogy mit fog enni a héten, meg hogyan spórolja meg rá a pénzét, meddig bírja a kaja, stbb.. és ezt megállás nélkül darálja.

Ilyenkor nyílván nem fogom neki mondani, hogy bocs nem érdekel, mert akkor ő is így fog hozzámállni. Ha idegenről lenne szó akkor mondanám igen, de ha olyan emberrel beszélgetek akivel jóban vagyok, illetve én kérdeztem tőle, akkor nem fogom lekoptatni.


Nekem ezek okoznak kellemetlenséget, hogy csak állok ott és nézem, várom hogy bökje már ki a lényeget.

2023. márc. 14. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!