Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 19 éves fiú 25 évest tegezzen...

19 éves fiú 25 évest tegezzen vagy magázzon?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kiről van szó?? tanárt, orvost stb-t még sem tegezzen le, még ha ők is fiatalok..
2010. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

milyen viszonyba vannak?.. 25éves kit? ..nőt?...

...sztem mehet a Szia!...de előbb ha ő kezd veled beszélni kérdezd meg hogy tegezheted -e ...

2010. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Matek tanár az illető, interneten kerestem korrepetálást és nem tudom, hogy telefonban hogy köszönjek neki.
2010. nov. 20. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:
Magázás. "Jó napot kívánok". Aztán rajta múlik, hogy megkér, tegezzed-e vagy se.
2010. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az a helyzet h mai 19 éves diákoknál ez nem szokott probléma lenni, és engem 32 évesen is olyan természetességgel tegeznek le a 16 évesek is, hogy fel vannak háborodva, és kikérik maguknak amikor az igazgató rájuk szól, hogy hát mégse kéne ... szal sztem így magándiákként abszolút tegezheted, furcsának találnám a magázást (na meg ő is)
2010. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Magázás a tisztelet jele. Ha magázod, nem lősz bakot, és ő max. megkér rá, hogy tegezzen. tegezéssel viszont nem adsz neki lehetőséget erre.
2010. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is magázd. Később úgyis felajánlja a tegezést, de mégis így illik, ha a diákja leszel.
2010. nov. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A bizonyos fokú alá-fölérendeltség (tanár-diák), a másiknak a poziciójából adódó tisztelete felülírja a hasonló életkorból adódó tegeződést, ami egyenlő pozicióban lévő partnereknél természetes lenne. Még ha te lennél az idősebb, akkor se tegezhetnéd le. Ebben a viszonyban nem te irányítasz, majd ő felajánlja neked.
2010. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

na de kimondtad a lényeget!

ez itt a nagy baj az országban, hogy egy tanár-diák kapcsolatot csakis alá-fölé rendeltségi viszonyként tudunk elképzelni, és nem partneri viszonyként ... valahol itt kezdődik a probléma

2010. nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 20:42-esre szeretnék először reagálni: az előtted válaszoló szerintem korrektül fogalmazott, amikor "bizonyos fokú" alá-fölérendeltségről beszélt. Ez nem egyenlő a zsarnokoskodással, viszont tény, hogy a tanár olyan partner, aki irányít, azaz a tanulmányok kontextusában fölérendelt a diákhoz képest, hiszen ő mondja meg, mit tegyen a diák, hogy eredményes legyen a partnerség. Ha erre az irányításra nem lenne a legtöbb tanulási helyzetben szükség, mindenki magától tanulna meg mindent. A jó főnök is olyan, aki zsarnokoskodás, irracionális, indokolatlan parancsolgatás nélkül él a fölérendelt helyzetével.


Abban persze igazad van, hogy egy rossz tanár -- vagy épp rossz főnök -- hibásan értelmezi ennek a viszonynak a célját és határait.


Elnézést az OFFért, a kérdésre válaszolva: a korábbi véleményekkel egyetértek, elsőre magázd, szinte biztos, hogy fel fogja ajánlani a tegeződést vagy már a telefonban, vagy az első találkozáskor.

2010. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!