Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Disznóvágás hogy telik nálatok...

Disznóvágás hogy telik nálatok? Család együtt van. Veszekedés. Esetleg egy kis ivászat?

Figyelt kérdés
Mert kíváncsi lennék, nálunk mindig veszekedésbe torkollik... Köszi a válaszokat.
2010. dec. 3. 16:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%
nem szoktunk állatokat ölni.
2010. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
ivászat, de már sajnos régen volt, nagyvárosban nem nagyon van rá lehetőség. szerencsére az ivászat megmaradt, ha még azt is elvennék, olyan lennénk mint valami gagyi hallmarkos mintacsalád.
2010. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Így télen a családban elég sok helyen van (holnap nagybátyáméknál, múlt héten volt barátom nagyszüleinél, jövő szombaton keresztanyáméknál, 18-án az én nagyszüleimnél lesz).

Ivászat az van (hol nincs), meg utána szokott lenni ilyen családi kajálás/buli.

Unokatesóimmal nem veszünk rajta részt aktívan, általában dvd-t nézünk :). Mondjuk holnap este bulizni megyünk másik városban, jövő héten szombaton meg én leszek suliban.


21/N

2010. dec. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó vagyok.

Azt kihagytam, hogy amikor az én rokonaimnál van, akkor az unokatesóimmal nem ott gyűlünk össze előző este, ahol lesz a vágás, hanem vhol máshol és akkor ott alszunk. Általában de. 8-9 körül szoktunk átmenni csak.

2010. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

nekem is gyerekkori emlék....auto nem volt, mindig kézikocsival vagy szánkóval mentek a disznóért hajnali ötkor. ott vágták le,akitől vettük/szerencsére/de apám

meg a gazda 7-ig itták a disznóra az áldomást.

nagyanyám és anyám, meg a meghívott segítség csak toporgott otthon, hogy hol vannak már.

aztán az udvaron a pörzsölés meg ami általában lenni szokott, de mindig mindenre ittak a férfiak...

anyám még hajnalban is sütötte a zsírt, apám meg horkolt a szobában.

megutáltam egy életre.ez éveken kersztül így ment.

2010. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Beatrix17 ***** válasza:
34%
Pesti gyerek lévén nem szoktam malacot gyilkolni,de amikor kicsi voltam,anyum anyjának a tesójánál töltöttem kis időt,pont a gyilok időszakban!Na ők nem balhéztak!Szemrebbenés nélkül leigáztak és feldolgoztak2malackát,jókat ittak,nevetgéltek.Én meg bent bőgtem a házban,hisz elöző nap simogattam még szegény jószágokat!Csoda,hogy nem lettem vega...
2010. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Utolsónak csak úgy elmondanám, hogy elég sok felnőtt van ilyenkor, így is sokan ülnek, mert nincs mit csinálni, annyian vagyunk, kb. 20-25 ember szokott lenni ilyenkor.
2010. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Bocs, nem Beatrixnak, hanem az előtte lévőnek.
2010. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
és a HCCP, az smafu??? majd adok én nektek disznóvágást:)
2010. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Főzni szoktunk segíteni, az esti kajáláshoz, meg az ebédhez is. Tavaly pl. Chilis babot csináltunk, ízlett is nekik. Vannak kicsik is a családban, ilyenkor annak örülnek, hogy ha sikerül őket távol tartani.

De amiket ilyenkor csinálnak (hurka-kolbász töltés, pörkölés, meg a többi), ezeket nem engedik nekünk csinálni, mert erre már megvannak több éve az emberek. De gondolom ez minden családban máshogy szokás.

2010. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!