Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki tartozik nekünk (és...

Ha valaki tartozik nekünk (és tudjuk hogy nincs az anyagi helyzet magaslatán), illik rendszeresen emlékeztetni a dologra az illetőt?

Figyelt kérdés
Sajnos sikerült egy olyan lakótársat találnom, aki anyagi csődben van, és én fizettem a januári lakbérét. Én jól keresek, nem számit, hogy mikor kapom vissza, de nem vagyunk szoros baráti kapcsolatban, és nem100%ban bizom benne. Nem szokott utalni rá, hogy bármikor is visszaadja a közeljövőben, én viszont egyszer már emlékeztettem. Emlékeztetném őt még egszer... Ti mit tennétek? Én amint tudom, minden tartozásomat lerendezem amint lehet, annyira tabunak számit számomra ennek a halogatása. Nem őrészéről kell jönnie a kezdeményezésnek?
2011. márc. 3. 00:05
 1/5 A kérdező kommentje:

ja és amúgy pedig rengeteget beszél egyéb anyagi gondjairól (kb ez az egy témája van...), lehet hogy igy utal rá, hogy időt kér? :S


Én annyira más "kultúrából" jöttem, nálunk minden anyagi dolog tabu. igy a tartozás lerendezése is prioritás.

2011. márc. 3. 00:08
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig nem meri szóba hozni amíg nem tudja megadni. Biztos megadja csak várj egy picit
2011. márc. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már pedig ezt konkrétan meg kell beszélni,mert ha nem beszélsz róla,akkor úgy gondolja,hogy nyilván nincs szükséged erre a pénzre,és esetleg el tudja "sunnyogni".

Ülj le vele, kérdezed meg, hogy mikor tudná visszaadni a pénzed. Ne mondd, hogy nem sürgős,mert akkor sosem látod viszont a pénzed! Akár megbeszélhetitek azt is,hogy részletekben adja vissza neked,ha úgy könnyebb neki.

2011. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobb valóban a dolog tisztázása, és a tabuk kimondása. Higgadtan, kiegyensúlyozottan, ne támadólag ülj le vele beszélgetni, hogy mikorra tudja törleszteni, esetleg részletekben. A lényeg, hogy maradjatok valami konkrétumban a végén, legyen egy határidő, a legjobb, ha megengeded neki, hogy ezt ő szabja meg magának. Ha ekkor sem fizet, akkor már számon lehet kérni rajta.
2011. márc. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elintézhetné természetben, munkával, szívességgel.
2011. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!