Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Fiúk, férfiak! Hordtok ékszere...

Fiúk, férfiak! Hordtok ékszereket?

Figyelt kérdés
Jómagam egy, a "fiatalember" és a "középkorú úr" mezsgyéjén álló fickó vagyok. Sok ékszerem van, mert fiatal koromban vonzódtam hozzájuk, van 4 pecsétgyűrűm, karikagyűrű, közepesen vastag arany karlánc stb. Fiatal koromban teleraktam magam fuxokkal, de pár éve semmit sem hordok. Hol azt olvasom, hogy giccses, cigányos a sok fux, hol azt olvasom, hogy egy férfi az órán kívül ne hordjon mást, de olyannal is találkoztam, hogy státusz-szimbólum is, ha sok értékes ékszere van az embernek. (No meg veszélyes is az utcán) Szóval én egy ideje leszoktam a viselésükről, mert üres magamutogatásnak érezném, de egy időben pont úgy éreztem jól magam. Arra lennék kíváncsi, hogy fiúk, férfitársak, hordtok-e és mit, mennyit? Illetve mindenki (kultúrált) véleményére kíváncsi vagyok.
2011. ápr. 15. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Őszinte leszek veled:

Én egy nem túl vastag ezüstnyakláncot, és egy fémszíjas Q&Q órát hordok. Valahogy hülyén érezném magam több ékszerrel...

F28

2011. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Párom (30 alatti) az egyetemi pecsétgyűrűjét horja és egy elegéns órát.


Neki is van 1milliót érő nyaklánc+karlánca aranyból,de egyszerűen felvenni nem tudja,mert rögtön,h "cigányos"


vékonyabb aranylánca is van,meg ezüst is,arra meg megkapta,h "csak ennyire futja?"

2011. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem nőként sosem tetszett, ha egy férfin túl sok ékszer van. Az szép karórákért oda vagyok, de valahogy azt elképzelni, hogy a férfi reggel fölcsatolja magára a nyakláncát, karkötőjét, bennem olyan feminin benyomást keltett. Persze a gyakorlatban már más a helyzet, hisz ha megtetszik valaki, az az utolsó szempont, hogy hord-e ékszereket, vagy nem.:-)

Volt barátom mondjuk elég ronda ékszereket tudott fölvenni, nagy volt és feltűnő.. na, az azért szerintem ronda egy férfin, viszont ha ízléses, akkor mehet.:-)

2011. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy ezüst nyakláncom van, amit ruha alatt hordok, és egy karláncom. Régebben hordtam egy pecsétgyűrűt, de már megváltam tőle (különféle okokból, de mint ékszer, szerettem)


33/F

2011. ápr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ízlésesebb karkötő, nyaklánc vagy gyűrű elmegy, viszont egy nagyobb, giccsesebb darab nekem nőként nem igen jön be. Valakinek nagyon is jól tud állni egy karkötő vagy egy gyűrű, és az igazsághoz hozzátartozik, hogy én elsők között nézem meg egy férfi alkarját, kezeit, így ha az illetőnek jól áll, még imponáló is lehet.

Amitől viszont falra tudok mászni, ha egy férfi óra mellé húz karkötőt. Vagy óra, vagy egy vékonyabb karkötő!

2011. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Én semmiféle ékszert nem bírok elviselni magamon, pedig van egy aranynyakláncom, mégsem hordom.
2011. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bretso ***** válasza:
100%
Elvileg órán, eljegyzési és karikagyűrűn kívül mást nem lenne illendő, legalábbis egyes protokoll könyvek/oktatók szerint. Ennek ellenére én hordok egy gyűrűt és egy nyakláncot is, mondjuk az eszmei értékük nekem mindennél többet ér.
2011. ápr. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én katona koromban a dög-cédulát hordtam,manapság különleges alkalmakkor a jegygyűrűmet.

Nem gondolom, hogy az ékszertől bárki is több lenne,mint ami.

Az egyetemi gyűrű kicsit más kategória,bár azt meg nem tudom miért hordanám,ha csak azért nem hogy lássák a jónépek,hogy diplomás vagyok :)

Az őseimtől örökölt ékszer szintén más,mert ott nem csak ékszer az ékszer,hanem emlék,tisztelgés is.Talán ezt értem meg a legjobban.

2011. ápr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

A válasz megírásának időpontja: 04-15 10:09

ez vagyok


egyetemi pecsétgyűrűt nem azért hordja,és nem azért hordom én is nőként,h mutogatni,h "bibibi van diplomám",hanem ennek elég nagy hagyománya van,de ezt a selmeci utódintézményekbe járókon kivül ugysem érti senki,nem kezdem el magyarázni,nem itt a helye

2011. ápr. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy hajgumit a kezemen, és egy 200ft-os gyűrűt...

Ezek nélkül nem tudnék meglenni, emlékek..

15/F

2011. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!