Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Színházba már nem szokás...

Színházba már nem szokás normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés
Tudom, már többször felmerült itt ez a kérdés, de tegnap ismét megbotránkoztam. Igaz, nem egy 3 felvonásos nagyoperett volt, "csak" egy balettpremier, de én még tartottam is tőle, hogy "mit fognak gondolni", mert bár csinos nadrágban és csinos felsőben mentem, a kabátom nem volt épp egy színházi kabát, de színben passzolt a ruhámhoz, és egyéb praktikus okai is voltak, hogy ezt ettem fel - de a ruhatárban leadtam, és vártam tetőtől talpig csinosban. És miközben gyűlt a tömeg, azt kezdtem észrevenni, hogy túlöltöztem. Nagyon sokan, házaspárok, egész családok farmerben jöttek, mintha éppcsak a nagybevásárlást megszakítva beugrottak volna. Gyerekkoromban a szüleim soha nem vittek színházba, tehát azt sem mondhatom, hogy én azért tudom, mit illik felvenni, mert már az anyatejből jött a dolog.. És komolyan olyan sokan voltak így öltözve, hogy egy pillanatig megijedtem, hogy rossz helyen vagyok, vagy nem is most van az előadás, vagy nem is tudom..
2011. ápr. 17. 16:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Premierre nagyon ki kell öltözni.

A proli ezt sajnos nem tudja, ezért jön farmerban és pulóverben. Lehet, hogy a fürdés sem jött össze neki tegnap.

2011. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy egyik se nézett ki igénytelenül, mármint látszott, hogy a farmert nem turiban vette, simán futott volna neki vmi csinosabbra is...
2011. ápr. 17. 17:24
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Aki ad magára, az szépen felöltözik. Ez nem csak anyagi helyzet kérdése is, hanem kultúráltságé is.
2011. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Végiggondolva, a nadrágot és a felsőt is vaterán vettem, kb 1200 forintért a kettőt, a jegy maga többe került, mint a ruhám, tehát valóban nem (feltétlen) pénz kérdése.
2011. ápr. 17. 18:56
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
szakadtan manapság sem illik színházba menni. De kiöltözni, mint egy iskolai ünnepségre, már nem annyira szokás. Egy kulturált, kellemes de hétköznapi öltözék már sokkal inkább elfogadott, mint régebben.
2011. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Múltkor az operában voltunk, és nem egy farmergatyás pólós embert láttam. Gyerekkoromban mindig mentünk az iskolával ilyen előadásokra és igenis kiöltöztünk, ahogy illik, de manapság még az alapvető tiszteletet sem adják meg a színháznak és a társulatnak, illetve az operaháznak. (egyszer láttam egy lányt gumicsizmában)
2011. ápr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 napietus ***** válasza:
45%

sokan azt hiszik, hogy attól már kultúremberek, hogy megvesznek egy színházjegyet, és elmondhatják, hogy járnak színházba :S na, az ilyeneknek fogalmuk sincs, hogyan kell felöltözni. gondolom, teniszezni meg estélyiben mennek az ilyenek, vacsorára meg lovaglónadrágban. az "alkalomhoz illő öltözék" kifejezés teljes meg nem értése...


29/N

2011. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem feltétlen a ruha teszi az embert.. sok "kultúrembert" látok színházban, aki megveszi a jegyet, kiöltözik rendesen, és végigpofázzák az előadást. Illetve nem veszik észre, hogy már elkezdődött és dumálnak, meg "hú, nem tudják a színész nevét, addig dumálnak míg rá nem jönnek..". Persze nem azt mondom, hogy az Operában szakadt farmer-pólóban kell rohangálni, de engem személy szerint jobban zavar, aki egyáltalán nem tudja hogy illik viselkedni, de a körítés azért meg van hozzá.
2011. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na igen, amikor valaki folyamatosan beszél, azt sem tudom hova tenni. És pont azért, mert mint hogy írtam, nálam sem arról van szó, hogy gyerekkorom óta színházba hordtak volna, és belém ivódott, hogy hogyan illik felöltözni és viselkedni, ez egyszerűen csak így természetes számomra.
2011. ápr. 18. 16:32
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy biztos, mindkét típus csak azért megy színházba, hogy elmondhassa, ott is járt már.:-P
2011. ápr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!