Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyit illik adni mostanaban...

Mennyit illik adni mostanaban a locsolo gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Föleg 10 ev alatti gyerekeknek, ök a regebbi tapasztalataim szerint elvarjak a penzt is.

Rokonoknak, nem rokonoknak mas kategoria?

Föleg Nyugat-Dunantulon erdekel, de minden mas valaszt is elöre köszönök!


2011. ápr. 22. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is Ny-dunántúli vagyok. Igen, a gyerekek elvárják a pénzt, de én akkorsem adnék. Nem erről szól a locsolás. Kapjanak csokinyuszit, vagy festett főtt tojást, azt még haza is tudják vinni és megenni.

Rokonoknak azért lehet, hogy adnék (akkor is csak mondjuk egy százast), de a szomszédnak, ilyesmi, nem.

2011. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 500 v. 1000 fT szoktam adni nekik
2011. ápr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Es ha a testvered gyereke, a testvered meg többet var el? Azt gondolja, meg X-töl es Y-tol is ennyit kapott, erre csak ingatja a fejet, akaratlanul is pofakat vag...? Hiszen a gyerekek is örülnek szerinte a penznek, erre es erre gyüjtenek...? A szüleid is furcsan neznek rad, hogy pont a kis Izekenek csak ennyit adtal...stb...



Az egy dolog, hogy nekem mi erröl az egesz locsolkodasrol a velemenyem... Egyaltalan, az ünnepeket sem szeretem. Sokak ezt kritizaljak ("meg lehet latni benne a szepet, akkor az neked azt jelenti...stb"), csakhogy ezt egyedül a szobaban ülve lehet csak megvalositani (esetleg egy borospohar mellett:)), mert tarsadalomban elünk, masok konkretan a csalad dönteseitöl is függnek az ünnepek. Ezert kerem, ne a velemenyeteket irjatok a penzadas szokasarol, hanem hogy mennyit illik adni! Köszönöm.

2011. ápr. 22. 14:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm közben a 2. valaszt is. 500-at a nem rokonnak, 1000 a rokonnak? Vagy szimpatia szerint?
2011. ápr. 22. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adok pénz,se rokonnak,se nem rokonnak.Ha megsértődik a csokitojáson,akkor ne jöjjön többet,de nehogy már ez is a pénzről szóljon.
2011. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az utolsóval, ne anyagiasítsuk el ezt az ünnepet is.
2011. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kárpátalján élek, pénzt kizárólag a keresztgyerekek kapnak. Csokitojást kapnak általában. Sajnos a valódi, festett csokitojás kimegy lassan a divatból, pedig az az igazi.
2011. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Vegül jol sikerült minden. Ugy döntöttem, akkor kapjon penzt, az összegröl fogalmam sem volt, csak nyitottam a penztarcat, es akiktöl az eddigi reakcioik alapjan felteteleztem, pont ök "allitottak le". Igy megoldodott, jo szivvel adtam a tojasokat. :-)


Karpataljan festett csokitojas??? Az milyen? Sajat keszitesü a csokitojas, vagy vett, es erre festenek valamit - akkor hogyan???

2011. ápr. 26. 13:40
 9/10 Strigi ***** válasza:
Ne adj pénzt, mert sokat kell utána adózni.
2011. ápr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Adj nekik páleszt, nekem mindig azt szoktak.
2014. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!