Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság-e ha nem álltam fel...

Bunkóság-e ha nem álltam fel a székely himnusz közben az iskolai trianoni ünnepségen?

Figyelt kérdés
Ma az iskolában trianoni megemlékezés volt, vagyis inkább egy Erdélyt sirató valami. Én Kárpátaljáról származom, ezért felháborítónak tartottam, hogy Kárpátalját, Felvidéket, Délvidéket az ünnepség során meg se említették, s a magyar himnusz után a tömeg a székely himnuszt kezdte énekelni. Ekkor én fogtam magam és leültem. A megemlékezés után két tanárnő is odajött hozzám, és leszidtak, hogy hogyan tehettem ilyet. Én azzal védekeztem, hogy nem vagyok székely.
2011. jún. 1. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen. Bár igazad volt mert nekem minden egyes porszem elvesztése ugyan úgy fáj de nem tudom elképzelni hogy egy Trianoni műsorban csak Erdélyről és a székelyekről beszéljenek. Nem kell ezen felháborodni mert a Székely himnusz mára az összes magyart összekapcsoló dologgá vált és minden magyarnak kötelessége legalább felállni rá. A székely is ugyanúgy magyar csak ők itt maradtak a Kárpát-medencében mi meg nem.
2011. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Te holl laksz, hogy nem a Kárpátmedencében?
2011. jún. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Valóban bunkóság volt leülnöd,mert bármilyen himnusz alatt illik felállni.

Abban viszont neked van igazad,hogy Trianon nem csak Erdélyről szólt. Csak ezt a szónokok elszokták felejteni.

2011. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
20.12. Magyarország is a Kárpát-medencében van!
2011. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Szíved joga olyan himnusznak tisztelegni, amilyennek akarsz.

Ja és székely himnusz nincs.

2011. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

...

Vándor fecske sebes szárnyát,

Vándorlegény vándorbotját,

Vándor székely reménységét

Jézus, áldd meg Erdély földjét!

...

Tévedtem. Apa mondja, hogy van székely himnusz.Ez az.

2011. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

Minden himnuszt meg kell tisztelni, azzal hogy felállsz. Főleg a székelyekét, amit ráadásul még az anyanyelveden is énekelsz. Sőt, még a Szózat alatt is illik állni, pedig az nem is himnusz (műfajilag óda, de ebbe ne menjünk bele).

Viszont másrészről jogos lett volna, hogy emlékezzenek meg rólatok. De ennek van módja, és az nem az, amit te csináltál. Lehetett volna felszólalni a többi rész nevében, de a makacsságod miatt elvesztetted az ún. erkölcsi fölényedet, és alájuk süllyedtél. Márpedig ha nem ülsz le, és úgy teszed szóvá, nem tudnak beléd kötni. De így? Így már azt mondják: és mégis miért jössz ezzel, hiszen te sem tiszteled az erdélyieket, miért tisztelnénk mi is külön téged?

2011. jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Nem volt bunkosag, a tanarnoid bunkok hogyha ilyesmi miatt pattogtak.
2011. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 napietus ***** válasza:
77%
én megértem az álláspontodat, de akkor is bunkóság volt. ha himnuszt énekelnek felállunk, mindegy, milyen himnusz az.
2011. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bretso ***** válasza:
80%
Bunkó vagy nincs mit szépíteni. Himnusz alatt nem illik ülni, semmilyen alatt. Ha Romániában lennék egy eseményen és a román himnusz szólna, azalatt is felállnék, mert az alapvető tisztelet megadása, a jól neveltség minimuma.
2011. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!