Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vendég érkezik hozzám és...

Ha vendég érkezik hozzám és leveti a cipőjét, illik papucsot felajánlani neki?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy fordított helyzetben én nem szívesen fogadnám el más papucsát, mert szerintem egészségtelen és félnék a lábgombás fertőzéstől.
2008. febr. 21. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt illik mondani, hogy ha szeretné, adsz neki papucsot. Ha a vendég is úgy van vele, mint te, akkor úgyis azt fogja mondani, hogy "Köszönöm, nem." Szerintem ez egy kis figyelmes gesztus, kedvesség.
2008. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

:D


gombásodást? milyen helyre mész? az én vendégeim akiket magamhoz hívok nem valami gomba telep, amúgy általában mind zokniban jön így még ha esetleg nem is tudnak róla hogy van nekik akkor sem fertöznek meg. nekem nincsenek olyan barátaim rokonaim ahol ilyentöl kéne tartanom, meg én is zokniban vagyok. amúgy akkor nem iszol ha vendégségbe mész nem eszel mert lehet hogy valaki herpeszes és elkapod, vagy mi?

2008. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó hsz: bárki bármikor elkaphat egy gombás lábfertőzést, akármilyen tiszta és igényes is. Elég hozzá egy uszoda, szauna, bármilyen hely, ahol zokni nélkül van. Ettől még nem igénytelen és koszos, csak rossz helyen volt rossz időben (ez jól hangzik:D)

Sztem is illik felajánlani, hogy adsz papucsot, aztán vagy elfogadják, vagy nem. Én mondjuk zokniban is teljesen jól érzem magam idegen helyen is.

2008. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mosható papucsaim vannak 3-4-500 ft-ért lehet venni őket. Anyagból vannak. Sosem adok 2 emberre 1 papucsot, de mi se hordjuk egymásét. A lakás nincs annyira befűtve, hogy zokniban legyen bárki is, így elfogadják a papucsot. Vagy lehet venni házizoknit, abból is van olyan, ami kb ugyanennyibe kerül, baromira vastag, s álomszépek. De magad is varhatsz szobapapucsot, nem kell hozzá nagy tudomány, s még a varrógép sem fontos!
2008. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lakásra járó szerelő vagyok. mindig leveszem a cipőmet. De soha nem fogadnék el idegen papucsot.
2008. márc. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
26%
Én ha vendéget fogadok vállalom utánuk a takarítást.Nem vetetném le a cipőjüket.Ahol levetetik velem oda többet nem megyek.
2008. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Én nagyon vékony, összefilcelt, kifejezetten vendégpapucs névere keresztelt papucsot ajánlok fel MINDENKINEK. Nálunk van két 3 évnél fiatalabb gyerek. Engem nem érdekel, hogy felveszik-e a papucsot vagy sem, de utcai cipőben nem lehet beljebb jönni.


(Már egyébként én is fel akartam tenni azt a kérdést, hogy szóljak-e pl. a gázszerelőknek, ha ketten, megpakolva a szerszámjaikkal berontanak a lakásba, hogy "hol az a kazán?" és már a lakás közepén járnak...ráadásul, akik nálunk jártak, elég érdekesek voltak, inkább vállaltam a szőnyegtisztítást utánuk. Persze itt is tisztelet a kivételnek! Az én apám vízvezetékszerelő, Ő is lehúzza a cipőjét, ha valahová bemegy.)

2008. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem akarok megserteni senkit de szerintem eleg nagybaromsag ez a sok kenyeskedes!Eloszor is eleg nagy illetlenseg cipovel beallitani mashoz,masreszt meg lehet hogy olyan,hogy papucs nelkul kurvara fazik a laba de megsem ajanljak fol neki a papucsot nehogy gombas fertozese legyen....tuti,hogy soha tobbet nem fog elmenni hozzatok es kurva udvariatlan embernek fog tartani...foleg ha te egesz este papucsban flangalsz elotte!
2008. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

6.válaszoló,megnézném a lakásodat.Szép lehet a szőnyeged,ahogy a latyakos cipőjével rásétál a vendég.Nem hinném,hogy ha estig maradnak nálad,te még nekiállsz kárpittisztítani.

Kérdező!Nyugodtan ajánld fel a papucsot.vagy elfogadja,vagy nem.

2008. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Pedig én is az egyszemmel értek egyet.

A vendég VENDÉG, a zokni, a vendégpapucs megalázás. A cipő a ruházatunk része. én nem engedem levenni a cipőt, de van lábtörlőnk, és rongy is, amivel megtörlöm, ha nagyon akarja.

Egyébként mindettől függetlenül a szőnyegről ugyanúgy fel lehet szedni a lábgombát, ezt kimutatták.

Maradjon meg inkább mindenki méltóságban a cipőjében. Én nem szeretek pitiánerkedni, és nem várom mástól sem.

Igaz, nincsenek perzsáim, és a szőnyeg van értünk, nem mi a szőnyegért.

A zoknis partikból 10 évesen kinőttünk, ti nem így gondoljátok?

2009. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!