Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sorozatfüggők! Tényleg ennyire...

Sorozatfüggők! Tényleg ennyire fontos egy sorozat, hogy képesek vagytok érte barátokat hanyagolni?

Figyelt kérdés

Sajnos sokan vannak, akiknek jelentősen befolyásolja a tévé az életét. Pl. egyik kolléganőm nem jött velem nyelvtanfolyamra, mert pont abban az időben volt a sorozata a tévében, mint a nyelvórák. És az utóbbi az életét tehetné jobbá, a sorozat pedig nem ad semmit, max. arra a 40 percre. De neki muszáj tudni, mi lesz xy-al a tévében, különben összeomlik az univerzum.


Barátnőm pedig képes volt egy közös programot félbeszakítani, mert kezdődött a sorozata. "ha kihagyok egy részt már nem fogom érteni, mert minden annyira összefügg" - mondta. És szinte én éreztem rosszul magam, hogy a sorozatával egy időben terveztem programot. Hogy képzelem én ezt mégis? ;)


De mi van, ha kihagyok egy részt? Mi van ha nem tudom meg kitől terhes a főszereplő? Mi történik akkor?


Ő egy kitalált szereplő, kitalált élet, miért kellene nekem ezen aggódnom?


Van elég gondom és örömöm a saját életemben, nem kell még egy kitalált világ is. Nekem eszembe sem jutna sorozat miatt átalakítani az életemet, vagy programot lemondani vagy elhanyagolni valakit.


Ti hogy vagytok ezzel?


Sorozatfüggők és nem sorozatfüggők! Ti hogy látjátok ezt? Miért alakulhatott ki ez a függőség?


2011. jún. 21. 16:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a tv-t, gépen nézem őket, amikor akarom.
2011. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
A tv ratyi, tele van reklámokkal, egyszerűbb gépen nézni őket :D
2011. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Gépen, egyértelmű. De ha elkezdem nézni a kedvenc sorozatom, legyilkolom azt, aki megzavar benne. :D
2011. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a sorozatokat. leszedem a netről és megnézem őket mikor van időm..eszembe nem jutna ezért lemondani egy programot. Én pölö az angol tanulásra is használom, mert csak eredeti angol szöveggel és angol + magyar felirattal szedem le őket.

Sajnos úgy látszik a barátnődnek más az értékrendje. Fontosabb a sorozat mint a kettőtök programja vagy esetleg az angol tanfolyam.

Ha gondolod hogy megéri szegezd neki a kérdést vagy ha nem akarsz konfrontálódni akkor így kell elfogadnod vagy más fele (is) kell barátkoznod

2011. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én igazából komolyan megsértődtem emiatt, hogy a sorozat fontosabb, mint az együtt töltött idő. De ő nem érti, mi a bajom hiszen "mi lesz ha nem fogja tudni mi történt az előző részben?".
2011. jún. 21. 16:23
 6/22 anonim ***** válasza:

A barátnőd idióta, ha egy sorozat miatt lemondja a programotokat, hiszen később simán újra lehet nézni, vagy leszedni valahonnan.


"Van elég gondom és örömöm a saját életemben, nem kell még egy kitalált világ is"


Te baromi unalmas lehetsz, a minőségi sorozatok (azaz a nem 3000 részes szappanoperák) tele vannak olyan párbeszédekkel amiket a valóságban a büdös életben nem fogsz átélni és egyszerűen élvezet őket hallgatni/nézni. Azért remélem legalább olvasol.

2011. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem gondolom magamat unalmasnak, attól, hogy nem ülök órákat a tévé előtt.

És igen, szoktam olvasni. (vagy ez most nem menő? Hoppááá)


Nem hiszem hogy attól unalmas ember lennék, hogy hidegen hagynak Alekosz baromkodásai, vagy nem sietek haza hogy megtudjam, Miklós éppen hogy tesz alá Klaudiának (vagy fordítva van? Nem tudom, egy éve láttam kb utoljára pár részt :P)


Anno elkezdtem nézni a Szökést meg a Lost-ot, nem tudom ezek mennyire számítanak minőséginek, de egy évad után ráuntam mindre.

Unalmas lennék? ;)


Ha éppen van hozzá kedvem, este megnézek 1-1 részt a Dr. Hous-ból, vagy valamelyik Helyszínelőkből, vagy akármelyik hasonló jellegű esti izéből, és még élvezem is, mert nem függnek össze a részek olyan szorosan, hogy követni kelljen.


Nem teljesen értem amúgy az utolsó hozzászólást. Miért a forgatókönyvírók által megírt párbeszédeket kellene jobban élveznem, mint a valóságot?

Meghallgatom, oké ügyes fordulat, jó beszólás, aztán "lapozok egyet" és megyek a dolgomra.


Amúgy nem arról beszélek itt, hogy nem lehet élvezni egy sorozatot, hanem hogy szerintem sokak életét túlzottan befolyásolja, hogy látja-e a következő részt vagy sem. És ennek nem értem az okát.


Mert én úgy látszik más vagyok, lehet kicsit unalmasabb?? :P

2011. jún. 21. 16:42
 8/22 anonim ***** válasza:

16:27 vagyok.


Miért nem értelmezed azt amit írtam?

Azt írtam remélem olvasol, miből következtettél arra, hogy az nem " menő "?(írásban nincsen hangsúly) Az olvasás soha nem volt menő vagy nem menő, inkább szükséges.


Írtam azt is, hogy minőségi sorozatok ergó már itt kilőve a barátok közt vagy a jelenleg tv-ben futó szinte összes magyar sorozat. A felsoroltak közül egyedül a Dr.House az ami tele van tűzdelve tartalmas filozófiai elemekkel, szóval azt nézd amikor csak teheted.


Csak az idióták életét befolyásolja az, hogy látják e a következő részt, a barátnődnek is megmondhatod, innen üzenem, hogy nem az embernek kell alkalmazkodnia a műsorhoz, hanem a műsornak az emberhez.

2011. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, tényleg felületesen olvastam el, amit írtál.


Könyveket olvasni szoktam, de azokat eléggé megválogatom. Igényes legyen és elgondolkodtató.


A Dr. House valóban jó, de azt sem követem epizódról epizódra. Mindig elfelejtem. (mondjuk az internet ezen is segítene)


De írhatnál példákat minőségi sorozatokra, hátha megtetszik valamelyik.

2011. jún. 21. 17:13
 10/22 anonim ***** válasza:

16:27


Nehéz igazán jókat mondani, itt is kategóriákra bomlik az egész. Filmek közül vannak inkább igazán jók, mert sorozatoknál általában egyfelé koncentrálódik a cselekmény.


Vígjátéksorozatoknál az egyik legjobb szerintem a The Office, de feliratosan, akkor a Futottak még.

Normál sorozatok közül: Dexter, Dr. House, Sherlock Holmes (a 80-as évek beli, nagyon jó), Mentalista.

Ha Sci-fi sorozatra vágysz Babylon 5, Star Trek-ek a legjobbak.

Ja és ha olyan kedved van a Californication hatalmas kikapcsolódás lehet.

Filmek közül meg inkább azokat szeretem amiknek van filozófiai, pszichológiai tartalmuk.

2011. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!