Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ennyi idősen ciki ha nem adok...

Ennyi idősen ciki ha nem adok borravalót?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. A barátnőimmel beszoktunk ülni kávézókba valamit inni. Pl. limonádé vagy egy jegeskávé szóval semmi nagy dolog. Általában nem szoktam borravalót adni és tök kellemetlenül érzem magam. Úgy gondolom , hogy mivel nekem nincs keresetem így nem lenne fontos borravalót adni. Szerintetek?
2011. júl. 19. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

55 évesen se ciki

meg sose

2011. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

nem ciki.

azonban ha rendszeresen mész ugyanarra a helyre, akkor néha-néha adhatsz egy keveset. 10%-ot szoktak.

2011. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem meg ciki. Ez nem korfüggő. Ha fizetsz 675 ft-ot szerintem igazán rá lehet mondani, hogy 700-ból adjon vissza. 25 Ft nem nagy pénz de legalább a szándék megvan. Pláne vendéglátó egységben, nem pedig boltban.
2011. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

ugyanmár nehogy ciki legyen ha nem adok borravalót


nem kötelező

van annak a pincérnek fizetése..

ha nem akarok adni nem adok.pff


22/L

2011. júl. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha rendszeresen jársz egy helyre illik, de ha kb 500 forintot költesz akkor nem muszáj adni. (Viszont ha rendszeresen jársz oda, akkor időnként illik egy kicsit többet költeni, és akkor már adj 10% borravalót.)


De ha pl néhány tizenéves lány beül meginni egy kólát, akkor igazán nem fognak furcsán nézni rátok, ha nem adtok borravalót. Borravalót szerintem főleg a férfiaknak lenne illendő adni kb 16 felett. Persze szintén érvényes az, hogy ha egy kólát veszel, akkor nem adsz 10% borravalót, hanem inkább nem kérsz visszajárót.


Amikor feltétlenül illik borravalót adni(szerintem):

- ha külföldön vagy

- ha egyedül voltál és beszélgettél a pincérrel/csapossal

- ha ettetek valamit és van ott férfi is(még ha a kaját esetleg nő/lány fizette, a borravalót adhatja a férfi. Ha ketten vagytok és felesben fizettek. akkor a borravaló a férfi dolga mindenképp.)

- ha már nem vagy 10-en- 20-on éves és nem csak egy kávét ittál hanem ettél is


Persze, ezek csak az én elképzeléseim, nem vagyok etika szakértő :D A leghasznosabb tanács egy mondatban, amit adhatok: ha rosszul érzed magad amiatt, hogy nem adtál borravalót, adj! Ha nem érzed illetlenségnek akkor nem muszáj, de azért azokban az esetekben, amit fent említettem illene.


F/18

2011. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki, ha nem adsz borravalót, én is csak ritkán szoktam, kevés az olyan hely, ahol megérdemlik.

Borravalót ugyanis nem KELL adni, én se kapok senkitől se.

2011. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kávézóban, beülős pékségben, gyorsétteremben...stb. én nem szoktam. Étteremben, ha nagy ritkán megyek, akkor adok, de csak akkor, ha megérdemlik.
2011. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden kedves válaszolónak.
2011. júl. 21. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!