Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért köszön az egyik középkor...

Miért köszön az egyik középkorú szomszéd férfi folyton úgy a lépcsőházban, mikor a feleségemmel megyünk haza vagy el otthonról, hogy "Szevasztok"?

Figyelt kérdés
Sosem tegeződtünk le, a feleségem 29 éves. Csak nem egy neveletlen bunkó az illető?
2011. aug. 5. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem igazán értem mi a gond ezzel, nagyjából azonos korosztály, főleg ha nem formális a kapcsolat, lévén a szomszédban lakik, szerintem magától értetődő a tegeződés és baráti hangnem.
2011. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az teljesen rendben van, hogy engem tegez, ő az idősebb férfi, még jól is esett, mikor először küöszönt nekem. Na de az asszonynak??? És nem ugyanaz a korosztály, a faszi 55 körüli.
2011. aug. 5. 12:27
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Gondolj bele, a 29 éves feleségednek mekkora traumát okozna, ha kezit csókolommal köszönne :D
2011. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jah.:) Én viszont csókolomot köszönök az ő feleségének. Szerintem illene neki is így köszönnie az enyémnek. Azért ellentétes nemnél általában figyelnek erre az emberek.
2011. aug. 5. 12:30
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Mert irtó nagy paraszt.

Apukám 57 éves, a 18-20 év körüli fiúkat is megtiszteli annyival, hogy nem tegezi le őket. Nemhogy az idősebbeket, meg a nőket.

Mert tudja, hogy ez olyan érzést kelthet bennük, hogy nem tekintik őket felnőttnek.

2011. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Szevasz tes! Mi lenne ha a feleségemet nem tegeznéd le?

Megértetted vagy a szádba vágjam?


Onnantól: kiskezicsókkolom:)

2011. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jah, ez már nekem is megfordult a fejemben.:D
2011. aug. 9. 12:28
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ebben semmi parasztság.

Csináld ugyanazt mint ő, őt nem zavarná.

2011. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Én 24 éves vagyok és, mikor még nem voltam férjnél, de már olyan 20 éves voltam, akkor is a legtöbb szomszéd férfi, aki 50 fölötti kezétcsókolommal köszönt. Most sincs ez máshogy.


Viszont, nem venném sértésnek, ha úgy köszönne, hogy szevasz. Mondjuk, fiatalabb vagyok, mint a feleséged, de az az 5 év nem olyan sok.


Én régebben azon lepődtem meg, mikor anyukámnak, aki akkor volt 41 éves, 3 gyerekes anya, az egyik volt férfitanárja, (60 körüli) úgy köszönt szintén, hogy szevasz. Holott soha nem tegezte őket, még a suliban sem.

Ez azért szerintem tényleg meglepő. De mondjuk egy szomszéd, aki tényleg csak egy szomszéd.. vele simán lehet tegeződni. :)

2012. jan. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
94%
Miért nem kérdezed meg tőle? Köszönj vissza Te is, hogy szevasz!
2012. jan. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!