Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bakancsban fehér fűző hordása...

Bakancsban fehér fűző hordása mit jelent?

Figyelt kérdés

Régebben úgy tudtam, hogy nácik hordanak fehér fűzőt bakancsban, aztán később koncerteken sok punk bakancsában is ezt láttam, most meg egy külföldi oldalon láttam fehér fűzős bakancsokat antifasiszták cipőjében.


Akkor most mi is a valódi jelentése?


2011. aug. 22. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem volt neki más színű.
2011. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ava87 ***** válasza:

Igen, mert Magyarországon az az elterjedtebb, hogy a szélsőjobbos szubkultúra visel fehér fűzőt, de pl. Angliában pont fordítva, elsősorban az antifasiszták hordják. És ez - ahogy még régebben láttam - kezd itthon is elterjedni.

Ezért is nincs túl sok értelme a fűzők színéhez hatalmas jelentéseket társítani, mert ez akár országon belül is más és más lehet különböző területeken.

2011. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Szerintem itthon ma még egy fehér fűző például alapos indok egy verekedésre.

2011. aug. 22. 21:30
 4/4 ava87 ***** válasza:
100%
Hát az azért attól függ, hogy milyen környezetben. Régen sokat mozogtam ilyen körökben (mármint nem náci körökben, hanem punkok között), Pesten pl. már jópár éve is sokan hordtak fehér fűzőt, meg kisebb underground fesztiválokon is szinte minden második embernek olyan volt. Kb. mindenki tisztában volt a jelentésével.
2011. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!