Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Dübörgő zene panelban, nem...

Dübörgő zene panelban, nem együttműködő szomszéd, mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés

Az alattunk lakó hetente többször bömbölteti a zenét, esténként, éjjel, hétvégente. Ha zene lenne, még csak-csak elviselném, de a mélynyomó miatt én csak a düb-düb-öt hallom, mintha kalapáccsal verné valaki a falat ütemesen, hosszú órákon át.

Persze közben meg próbálják "beszélgetés" címén túlkiabálni a zenét amit hallgatnak.

Már végigjártuk az ún. kultúrált utat, először kedvesen kértük, halkítsák lejjebb, amit először meg is tettek, még bocsánatot is kértek, arra hivatkozva, hogy táncosok, fellépéseik vannak rendszeresen és itt eresztik ki a gőzt, de persze rá 10 percre már újra dübörgött a zene.

Pár napra rá már csak annyit volt a válasz, hogy úgy ránk csapták az ajtót, hogy az majdnem kiszakadt a tokból.

Szóltunk a gondnoknak, hogy szóljon nekik ő is. Akkor visszafogta magát, de következő héten kezdődött előröl minden.

Sajnos a lakást bérlik és sajnos nem a bérlő tartózkodik általában ott, hanem egy haverja, akit meg nem érdekel se házirend, se a szomszédok, semmi.

Táncos lévén volt, hogy vasárnap délután tartott táncpróbát! ugra-bugrálással, kiabálással, üvöltő zenével a lakásban. Persze nem értette, hogy ezzel mi a probléma.

A gondnok beszélt már a bérlővel, aki együttműködő volt ugyan, de mivel nincs a lakásban, így sokat nem tud tenni. Már mi is beszéltünk a bérlővel, sőt a tulajjal is de valószínű csak hülyének néznek minket, mert semmi nem változik.

A gondok egyszer már lecsapta az áramot náluk, na az hatott, egy ideig, de újra kezdődik mindig. Úgyhogy azóta már mi is ezt csináljuk, mert a szép szó nem hat, persze akkor kirontanak a folyósóra ahol a kapcsoló van és balhéznak. Pocsékul is érzem magam miatta, mert elszakad a cérna és én is kiabálok velük, próbálom megvédeni magam, de egyszerűen olyan bunkók. S így megy ez már hetek-hónapok óta. Dolgozom, a párom is, esténként amikor 6 körül hazaérünk, szeretnénk pihenni, s néha talán vasárnaponként is.

Már vagy 20 éve lakom itt, soha senkivel nem volt problémánk, nem szoktam minden hülyeségért zaklatni a szomszédokat, eléggé toleráns vagyok, tudom milyen panelban lakni. De ettől már kikészültem, félek hazajönni, hogy már megint balhé lesz s nem tudok jól aludni se már.

Kérlek segítsen valaki, mit lehetne még ilyenkor tenni?


2011. aug. 23. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Rendőrt hívtatok már? Mert ha késő este is így bömbölnek akkor nyugodtan hívj rendőrt.

Nem tudom,hogy ők alszanak -e ha igen akkor neked kéne olyan zajt csinálni amitől ok borulnak ki..De ezzel más szomszédoknak is ártasz.

Vagy azt nem lehetne megcsinálni hogy többi szomszédokkal együtt együttes erővel fellépni ellenük?? Gondolom másokat is zavarhat ez a hangoskodás..

Egyszer mintha valaki mesélte volna,hogy ők végül aláírás gyűjtöttek,és panaszt tettek a helyi önkormányzatnál.

Még ha öröklakások is akkor van egy lakóházi szabály amit be kell tartani..

2011. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

1. Felbérelsz egy verőembert, hogy törje el a lábát. Mivel táncos ezért picit érzékenyen fogja érinteni.

2. Próbáljatok a többi lakóval összefogni és kipenderiteni őket a lakásból.

3. Vegyél Te is hangfalakat, és f@szig hangon nyomass metál zenét.

2011. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Hívd ki rájuk a rendőrséget, akár minden este, amikor zajonganak. Egy idő után a rendőröknek is elege lesz belőlük.
2011. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Rendőrt rájuk, én azt tettem, végül megunták a büntiket! Nem kell név szerint, csak állampolgári alapon, telefonszán nélkül, ill. letiltva a mobil! Vagy vezetékes, ha nem küldi a számot! Kötelessek kimenni, akár minden nap, de ha aznap kétszer kell menni akkoz, a második már 50 ezerbe van nekik!
2011. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Az a baj, hogy én a másodikon lakom, ők az elsőn, így alattuk már nincs senki. A mellettük lévő lakó, aki egyébként egy beteg, idős néni, szinte ki sem mozdul otthonról, eléggé magának való, nem igazán beszél senkivel, szegény már szellemileg sem teljesen egészséges, ráadásul a hálószobája épp ellentétes oldalon van, nem közvetlenül az alattam lakó fala mellett.

A mellettem lakó is hallja ezt a dübörgést, de ő meg tartozik a közös költséggel, emiatt nem nyit ajtót senkinek és persze kerüli a feltűnést.

Pedig a folyosón is lehet hallani a düb-düb-öt, mégis úgy érzem, magamra maradtam ezzel a problémával.

Egyszer már figyelmeztetve lettek, hogy rendőrt hívunk, ha kell, de erre meg azt kiabálták, hogy akkor majd elmondják nekik, hogy mi zaklatjuk őket.

A rendőrség mennyi idő alatt érne ki, ha egyáltalán emiatt kijönnek? Gondolom nem pár perc... s ha addigra meg eltűnnek?

Hát, úgy tűnik így is már csak ezzel próbálkozhatunk...

Csak úgy bánt a dolog, annak ellenére, hogy az elején még próbáltuk normálisan, szép szóval, kérésre és mára meg így elfajult a dolog. Kifogytam a türelemből, feszült vagyok és persze én is könnyebben robbanok és mondok dühömben olyat, amit nem kéne és nem is szoktam.

S félek is, hogy a végén még tényleg én járok majd pórul...

2011. aug. 23. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképpen rendőrt hívjatok.
2011. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Nincs semmi baj,ha kihívjátok a rendőrt,rájuk fognak szólni.Csendháborítás!!
2011. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Minden áldott nap jöhetnek a rendőrök. Különben ők nem alszanak? Mikor mentek melózni tekerjétek kakaóra a Bartókot az biztos tetszeni fog nekik..
2011. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!