Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen tárgyat nem szabad...

Milyen tárgyat nem szabad adni a babona szerint ajándékba?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nászajándékba mózeskosarat nem szabad, mert akkor nem lesz gyerekük/meghal a gyerek/betegen születik. Ennyit tudok csak.
2009. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Ja, még kiegészíteném azzal, hogy mózeskosarat nem csak nászajándékba, de a gyerek megszületéséig sem szabad se adni, se venni.
2009. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Éles tárgyakat, amelyek elvághatják a barátságot: borotva, olló, kés stb. Ilyenkor a megajándékozott jelképesen adhat egy forintot (ja nem, most már csak ötöt tud:) az ajándékozónak, és akkor jól kicselezték a babonát. :)
2009. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a só-babona, állítólag viszályt szül annál aki adja-kapja.
2009. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én most hallottam először a keresztről,hogy azt sem szabad ajándékba adni...ti hallotatok már róla?
2009. ápr. 16. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Kaktuszt sem olyan lánynak, aki nincs férjnél.
2009. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A feszülettel kapcsolatban: Ha új feszületet viszel a házba, az a házbeliek közül valakinek a közeli halálát jelzi a babona szerint. Mondjuk a családi legenda szerint az egyik dédmamámnál ez "bejött".
2009. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ez a feszület dolog most már kezd érdekes lenni,a babona szerint akkor csak örökölni szabad(?) ,mert ha esetleg én veszek egy újat az közeli halált jelent.....és aki nem örökölt, az meg ne vegyen egyáltalán?:-))
2009. ápr. 18. 09:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nem tudom. Talán úgy van, hogy minden háztartásban lehet egy feszület, régen ugye az a bizonyos, amire a házastársak letették az esküt a templomban, és a babona csak a további, "felesleges" feszületekre vonatkozik. De ezt ne vedd készpénznek, ez csak saját okoskodás. :)
2009. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Olyat semmiképpen nem szabad adni, amiben biztosító tű van. Még ruhát sem, amiben esetleg gyárilag benne van, mert az haragot jelent.
2009. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!