Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sokan miért kezdenek egy...

Sokan miért kezdenek egy mondatot azzal, hogy "Én azt gondolom" amikor egyértelmű, hogy azt ő gondolja, és nem a szomszéd Józsi bácsi?

Figyelt kérdés
Nem értem mire jó ez :d
2011. szept. 29. 11:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezzel nyomatékossá teszi, hogy ez az ő személyes gondolata, és fenntartja a lehetőséget, hogy esetleg téved, vagy tiszteletben tartja ha te esetleg másképp goldod. Mármint akinek mondja azzal szemben. Sztem!:) vagyis Én ezt gondolom!:)
2011. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy az első válaszolónak igaza van.
2011. szept. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köznyelvi használatban nem tűnik indokoltnak, a "szerintem" életszerűbben hangzik.

Nagyobb nyilvánosság előtt még talán elmegy.

Látom, a magas labdát sikerült lecsapni nem is egyszer :)

2011. szept. 29. 11:41
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

Vannak rosszabb szavak is amiket nem helyesen vagy orvérzésig használnak ismételgetnek.

Koncepció ,tender ,marketing meneger XD

Van ezekre 600 magyar szavunk de nekünk a felkapott amerikai szinonimája kell!..

Lássuk csak szakmákba például van olyan hogy higéniai operátor. Wc pucoló magyarul :D Meg sok ilyen hangzatos dolog aminek a magyar megfelelőjén mosolygunk. :)

2011. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az első válaszoló indokát helyesnek tartom. Én is akkor kezdem így a mondatot, ha én azt gondolom, de ez csak az én véleményem, nem biztos, hogy más is így gondolja. Szerintem nem helytelen és nem fölösleges.
2011. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem mindegy?

Az lesz a lényeg amit a mondat után mond.

2011. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
sokminden nem idnokolt a magyar beszédben:) ezen ne akadj fenn sztem. :)( első)
2011. szept. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetjük így is a mondatot, hogy: Az én véleményem szerint... Még jó, hogy ilyen színes a magyar nyelv.
2011. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez nem egyértelmű abban az értelemben, ahogyan azt te beállítod a kérdésben.


Attól, hogy én írom, még lehet az közismert tény, bizonyított, tudományos tézis, lehet közhiedelem, másvalaki által mondott/állított bármi, és igen, lehet a saját magánvéleményem is. (Adott esetben téveszmém...) Ha pedig olyan valaki vagyok, akkor eltérhet akár a hivatali és a magánvéleményem, lehet különvéleményem is egy dologról. Aki ezeket jól láthatóan megkülönbözteti, az nálam inkább piros pontot érdemel ezért, és nem fogok ezen fennakadni.

2011. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

nem feltétlen egyértelmű.

ha egyértelmű, akkor ezek szerint ezt "A görbét úgy állíthatjuk elő, hogy egy szabályos háromszög oldalait elharmadoljuk, majd a középső harmadára ismét egy szabályos háromszöget rajzolunk. Ezen háromszögek oldalait szintén harmadoljuk, és háromszöget rajzolunk rájuk. Ezt a végtelenségig folytatjuk. A görbe hossza az n-edik lépés után (4 / 3)n. A határértékként kapott görbe végtelenül finoman strukturált, és csak közelítőleg lehet ábrázolni. Azok a pontok alkotják, amiket egy iterációs lépés után a további iterációs lépések megőriznek, vagy torlódási pontjai ennek a ponthalmaznak."


én gondolom. pedig nem, mert Helge von Koch gondolja.

2011. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!