Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik a nőnek felajánlania,...

Illik a nőnek felajánlania, hogy randin fizeti a saját fogyasztását?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez attól is függ, hogy hányadik randi és hol van. Egy italt kifizetni a férfinak nem nagy cucc, de egy egész vacsoránál én már inkább beszállnék. Nálunk úgy volt amíg a férjem udvarolt, hogy nem feleztünk, hanem egyszer én, egyszer ő fizettünk. Nem kérte, de úgy éreztem, hogy ez így illik.
2009. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan felajánlhatod. Nekem legalábbis elsőre természetes lenne, mert barátok között is így szokás. Ha a férfi ragaszkodik hozzá, akkor viszont nem érdemes nagyon kötnöd az ebet a karóhoz, mert az az anyagiasság látszatát kelti.
2009. ápr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csóró diákok vagytok, akkor természetesen tedd meg! Ha komoly férfiről beszélünk és mondjuk egy kávéról + Bambiról, akkor nem kell. Ha vacsiztatok, akkor miután kikérte a számlát, ejtsd el fél mondatban, hogy szeretném állni a számla rám eső részét. Ha nemet mond, többet ne kérdezd meg! Ha pl. mozi van és jegyet vesz, akkor ajánld fel viccesen, hogy a popcornt te veszed, a nő dolga az etetés! :) szerintem...
2009. ápr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
98%
Első randin szerintem ajánld fel, néhány pasiban rossz emlékek vannak a "lehúzós" lányokról, evvel végülis ki lehet védeni.. Nálunk egyszer én, egyszer Ő fizet, épp hogy állunk anyagilag, de nincs ebből gond, így érzem korrektnek.
2009. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ, hanyadik randi, a nő illetve a pasi anyagi helyzete, illetve hogy a pasi számára mit jelent a meghívás? - a nő lekötelezését, vagy egyszerűen udvariasságot. (Persze ezt nem mindig lehet előre felmérni...)

Volt olyan esetem is, hogy a pasi képes volt nehezményezni, amiért elfogadtam a meghívását egy italra, és nem mentem fel utána a lakására (hja, bunkók mindig vannak...), de olyan is, hogy akivel pár napja randiztam, meg akart hívni egy több ezer forintos koncertre (pusztán kedvességből), és azt nem fogadtam el, erre majdnem megsértődött.

De jó esetben 2 értelmes ember meg tudja beszélni, hogy az anyagi helyzetük illetve elveik mit emgednek meg és mit nem.

Hypathia

2009. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem gondoljátok, hogy a múlté már ez, hogy a nőnek ezt illik, a férfinak azt... Hát nm emberek vagyunk a szónak az igaz értelmében mindnyájan?
2009. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy érzem, hogy attól, hogy mindannyian emberek vagyunk, még nem kellene elvesztenünk a nők és férfiak közötti bizonyos különbségeket...nem véletlenül alakultak ki úgy az etikett szabályai, ahogy.
2009. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Normál esetben nincsenek végletek.


Ifjúkori barátnőm eleve nem vitt magával sosem pénzt, mert szerinte nem illendő, ha a lány fizet bármit is.


Az ellenkező véglet meg a jelenlegi feleségem volt, amikor még nem volt a feleségem. Ha nem volt pénze, nem volt hajlandó menni sehová se. Bár végülis ez sem volt gond, mert ez azt jelentette, hogy megyek hozzá és a program szex lesz, mert az ingyenes. Csak akkor változott meg a magatartása, amikor már biztosan meg volt beszélve az esküvő, ekkor már hajlandó volt az én pénzemen elmenni vagy megengedte, hogy vegyek neki valamit (addig ez csak születésnapján és karácsonykor lehetett, egyébként nem fogadott el semmit).

2009. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!