Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A társadalmunkban nem elfogado...

A társadalmunkban nem elfogadott, ha egy férfi sír?

Figyelt kérdés
Azt gyengének, és puhánynak tartják.
2011. szept. 30. 20:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
az a gyenge aki elfolytja az érzéseit
2011. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos belőlem sikeresen kinevelték a sírás képességét. Pedig nagyon kéne. KiBeB***ott nagyon. (38/F)
2011. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
attól még hogy nem bőg lehet érzése csak ahhoz a külvilágnak semmi köze.
2011. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos így van :(
2011. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Szerintem elfogadott végül is ki tiltja!Bár én nem szoktam sírni nyilvánosan szerintem az olyan figyelemfelkeltő..

Utoljára dédszülőm temetésén sírtam egy kicsit de mindig visszanyeltem.. :(

2011. okt. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
Amikor elvesztettem egy közeli hozzátartozómat, akkor bizony k**vára nem érdekelt, hogy a mélyentisztelt társadalom elítél-e vagy sem. Nem vagyok bőgős típus, de évente 1x nálam is kiborul a bili, de akkor sem elkezdek üvöltve hisztizni, hanem kicsit megkönnyezek, és le van tudva egész évre.
2011. okt. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Én nőként sem sírok túl sokat, így egyedül azt tartanám furának, ha a párom többet sírna nálam... Amúgy nem tartom cikinek, ha olyan mély érzések törnek fel ezzel, amik csak nyomják belülről, akkor csak nyugodtan. Azért vagyok a párja, hogy elfogadjam olyannak amilyen és ha ő a sírástól jobban fogja érezni magát, hagy sírjon.

Nálam ez úgy működik, ha semmilyen tragédia nem történik, csak hónapokig nagy a nyomás, a feszültség, akkor egyszercsak elpattan az utolsó húr is és jó fél órát úgy bőgök mint kisgyerek a játéka után. Persze igyekszem én is ezt tanuk nélkül kiereszteni, de utána mindig hihetetlen megkönnyebbültséget érzek, mintha kicsit engedett volna a nyomás a fejemben.


Én akárhányszor külföldre utazok, mindig édesapám visz ki a repülőtérre és ő is jön el értem. Ha hetekre, esetleg több hónapra megyek, akkor amint kilépek a várakozó rokonokhoz, ismerősökhöz, mindig olyan szorosan átölel, hogy majd összetör és bár igyekszik leplezni tudom hogy kicsit elpityergi magát. Hogy azért, mert hiányoztam, mert büszke rám, vagy egyszerűen csak mert a "kicsi" lánya vagyok, nemtudom... de SOSEM fordult még meg a fejemben, hogy ez gáz lenne, mert ebből pl tökéletesen érzem, hogy mennyire szeret. Ettől függetlenül az én szememben ő is egy férfi marad és a párom vagy a barátaim sem lesznek gázok, mert olykor ejtenek pár könnyet valamiért. 21/L

2011. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ezt csak tévesen beszélik be maguknak a férfiak.és persze igen,ennek nagy részt a társadalmi elvárások,média az okozói.ezek megtanítják a férfiaknak,hogy a szeretet,az érzelmek kimutatása gyengeség,hiszen azt sugalják,hogy akkor vagy valaki,ha szükségképpen jobb vagy másoknál,nem kell törődni másokkal,csak hajtani,pénzesnek,vonzónak,a legjobb sportolónak,karrieristának,sikeresnek lenni.ezért a férfiak félnek,hogy az a hamis macsó kép amit felépítettek maguknak,leolvad róluk,és más férfiak/nők előtt kiszolgáltatottnak,gyengének fognak tűnni,ha sírnak,kimutatják az érzelmeiket.ezért nem mernek sírni.de ez egy téves felfogás,és vannak intelligens nők akik előtt egyáltalán nem ciki sírni,és vannak férfiak,akik mernek sírni,és megértik ha egy férfi társuk sír.Kihangsúlyoznám,hogy lényeges különbség van a nyafogós érzelgősség,és a haláleset,egyéb nagy veszteség,stb...dolgok miatti sírás között.
2011. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
77%

"Miért ne sírhatna? Szerintem nagyon pozitív tulajdonság."

És egyben az utolsónak:



Igazán romantikus, hogy ti, nők azt hiszitek, hogy a férfinak is joga van kimutatni az érzéseit, meg imádjátok, ha az erősebbik nem mer gyengédebb lenni, de tudod az nevetséges gondolat, hogy ezt a média meg a nevelés plántálná a férfiakba. Ez több tízezer év kőkemény evolúciója és semmivel nem fogjátok ezt megváltoztatni. A férfinak férfinak kell lennie, akár akarja, akár nem, és divattól függetlenül a nő is ezt várja el tőle. Tudom, hogy a nők elélveznek a gondolattól, hogy érzékenynek látják a férfit, de ez valójában önzőség a részükről, anélkül, hogy tudnának róla. A nők azért várnak gyengédséget, mert ők maguk sebezhetőbbek, de egy férfi nem lehet az. A férfi évezredeken keresztül a család feje, a problémák megoldója, a nő védője volt. Képzeld el, hogy eltévedtek éjjel egy idegen országban, a gyerekek holtfáradtak és nyűgösek, te félsz, hogy nem találtok helyet éjszakára, a kocsiban már alig van benzin. Megkérdezed aggódva férfit: "-Most mi lesz, drágám?-"-és erre a férfi sírva fakad. Na, ezzel most ki lennél segítve? Téged nem idegesítene egy ilyen tehetetlen hülye? A férfiaknak az az erősségük, hogy meg tudják őrizni a hidegvérüket és meg tudják oldani a látszólag lehetetlen helyzeteket. Ha gyengének mutatkozott az ősember a vadászcsapat elől, hamar kiközösítették. A modern férfira ez ugyanúgy igaz. Ha azt várod, hogy képes legyen sírni, akkor a férfi a barátai előtt is ilyen kellene hogy legyen, az pedig egyenlő lenne az öngyilkossággal. Hidd el, egy ilyen férfi csak kezdetben lenne romantikus, hamar a "nyámnyila", "töketlen", "nyápic" jelzőkkel kezdenék felruházni.

2011. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%
Különben én néha tényleg érzek késztetést, hogy sírjak, de még a gondolatától is irtózom, hogy ezt kimutassam mások előtt. Engem is irritálna egy író férfi. Semmi közöm a magánéletéhez, és rossz látni, ha egy férfi/fiú gyenge. Sírni lehet otthon, amikor nem látja más, de alapvetően érvényes a szabály: Ne nyavajogj!
2011. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!