Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Telleg illetlenseg es bunkosag...

Telleg illetlenseg es bunkosag 1 lanynak a kezet nyujtani bemutatkozaskor? Feltetlenül neki kell először kezet nyujtani kezfogasnal?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 12:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
ja, éd 24f, ha már a többség odaírta
2011. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 bánomisén ***** válasza:
83%

Az etikett szerint a nőnek kell először kezet nyújtania, ha nem teszi, a pasi így járt. Most már ez nem annyira merev szabály, férfiak is nyújtogatják a kezüket elsőként, de gondolom, azért, mert nem túl tájékozottak ebben a kérdésben.

(Mondjuk én nem szeretem, ha egy pasi elsőként nyújt nekem kezet, mert hadd döntsem el én, hogy meg akarom érinteni, vagy sem.)

2011. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"(Mondjuk én nem szeretem, ha egy pasi elsőként nyújt nekem kezet, mert hadd döntsem el én, hogy meg akarom érinteni, vagy sem.)"

A helyzet teljesen szimmetrikus. Mennyivel jobb az ha te nyujtod? Hagy dontse mar el a masik, hogy kivel akar kezet fogni. Idiotak...

2011. okt. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 bánomisén ***** válasza:

Döncike, téged sem a jólneveltségedért kedvelnek.

Az etikett szabályait meg nem én találtam ki, úgyhogy ahhoz menj reklamálni, aki kiötlötte őket. Neveletlen.

2011. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
ne offoljatok
2011. nov. 2. 14:42
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, bár annyira azért nem súlyos vétség, és egy kézfogásba még szerintem semelyik lány nem halt bele.

Én úgy vagyok, hogy ha van egy idegen lány (mondjuk ünnepségben vagyunk), akkor köszönök egy "szia"-t, és ha nyújtja a kezét, kezet fogok vele, ha nem, akkor nem.

Engem inkább más valami érdekel, az pedig az arcrapuszi. Néha habozok, hogy odahajoljak-e a kézfogás, vagy a "szia" után.

2011. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én azt utálom ha a nö minden nap kezet fog a pasival ! A m.helyemen a tisztiorvos ezt eljátsza a fönök úrral! Én velem is mindig kezet akart fogni ! lekoptattam róla eléghamar nem nyújtóttam neki vissza a kezemet !
2011. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Sanker ***** válasza:
A kézfogás fontos, sőt szinte kötelező az első találkozásnál, ez az első fizikai kontaktus, ami befolyásolja a rólad kialakult képet. A kézfogás elutasítása pedig a sértést jelent, és szerintem ez a bunkóság!
2014. febr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!