Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszinte részvétem, mégis miben?

Őszinte részvétem, mégis miben?

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm, gyűlölöm gyűlölöm ezt a "kifejezést", sablon szöveg mindenki csak azért mondja, mert mondani kell nem pedig azért, mert úgy is gondolja.

Mit "vesz benne részt őszintén"? Mit? Nem érzi azt, amit én, nem ő riad fel álmából, mint én, nem tudja mit érzek így nem is vehet benne részt!! Lehet ő is sajnálja, igen SAJNÁLJA, nem pedig részt vesz benne!!! Áááá:'(:'( és mikor már a hatezredig embertől hallod...!:(


Á teljesen meg vagyok bolondulva, szóval itt a kérdésem lényege konkrétan az, hogy más sem szereti, ha ezt mondják neki?? Inkább azt, hogy "nagyon sajnálom", mert az legalább igaz. Én soha nem mondtam még senkinek, hogy szinte részvétem, csakis közvetlen családtagnak.


24N


2011. okt. 25. 17:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%

Azt jelenti, részt vesz abban, amit érzel. Nem azt, hogy ő is ezt érzi, hanem azt, hogy érezteti, Melletted áll.



Sokan háborognak, hogy manapság kiveszett az embreekből a kedvesség az emberség, de tessék, ezért! Mert manapság az emberek nem is örülnek neki! Nem elég, ha kedves vagy valakivel, már az sem mindegy nekik, hogy fejezed ki, mert ha nem az általa preferált szavakkal mondod, már ki is beszél egy sereg idegennel a neten. Csodás.

Ha ekkora fájdalmam van, nem kezdek el háborogni az interneten hogy milyen szemét emberek vannak, nem azokkal a szavakkal kedveskednek nekem, ahogyan ééééééén akarom.

2011. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ismered a mondást, hogy megosztott bánat fele bánat.

Azok, akik részvétet nyilvánítanak, azt tudatják veled, hogy részt vesznek a fájdalmadban, és támaszt nyújtanak ha igényled. Legalábbis számomra ezt jelenti, ha részvétet nyilvánítok valakinek.

Számomra a sajnálom nem működne, mert a hitem szerint a halálon nincs mit sajnálni. Az emberek tovább lépnek, és elkezdenek valami újat, valami szebbet mint a földi lét.

Tehát annak aki elmegy már jó! Igen, nekünk rossz a hiány érzésével szembesülni, de ez nem más mint önmagunk sajnálata.

Ezért ha azt várod, hogy azt mondja valaki sajnálom, maximum úgy lenne igaz, ha odalépne hozzád, és azt mondaná sajnállak!

Gondolom ez neked se lenne jó.

Kívánom, hogy ennél kicsit nyugodtabban küzdj meg a saját hiányérzeteddel, és próbáld meg elengedni a ragaszkodásodat, mert így meg fogsz mindenkit bántani magad körül,aki segítő szándékkal érkezik.

2011. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

ez igen, "emberek"....miért is nem lepődöm meg? Tisztelet a kivételnek, aki normális hangon válaszolt.


Én a "gyökeret" annak a válaszolónak írtam, aki volt olyan szívélyes megkérdezni, hogy bezsongtam-e? Pedig egyértelmű, hogy nem jókedvemből tettem fel a kérdést...

2011. okt. 25. 18:04
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne bántsuk ennyire őt. Igen, lehet hogy hisztizik és lehet hogy utólag befogja látni ő is hogy nem kellet volna, de ez ilyen dolog, ezzel jár. Ilyenkor egy embernek az a legkevesebb hogy mit gondolnak róla mások és ha így tudja feldolgozni hát tegye így.
2011. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem jókedvedből tetted fel a kérdést ezt szerintem mindenki tudja és tény hogy az egy bunkó volt aki azt írta de akkor is inkább örülnöd kéne hogy van aki megpróbál együtt érezni veled, te meg ezt a keveset is elutasítod, nem hiszem hogy másnak nem fájt hogy ő meghalt mert biztos hogy nem csak neked volt fontos.
2011. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

18:03 hm... azt hiszem, hogy igazad van:( sőt...inkább taszítottam, mint, hogy megfogtam volna a segítséget nyújtó "kezeket".

Csak tudjátok, annyira rossz, hogy valaki oda lép elém, szinte mondhatnám előre, hogy "köszönöm", mert úgyis tudom mit fog mondani. Na.. remélem értitek, hogy mire gondolok? :(

2011. okt. 25. 18:07
 17/30 A kérdező kommentje:
igen belátom hisztiztem, de az vesse rám az első követ, aki nem így tesz ilyen helyzetben! Persze, van aki csendben gyötrődik, de én nem ilyen vagyok, én szívem szerint szétvernék minden mozdíthatót, ami körülöttem van, annyira, annyira fájj :'(:'(
2011. okt. 25. 18:10
 18/30 anonim ***** válasza:
Ez nem is baj, ne tartsd magadba, azt nem szabad. Sajnálom ha valakit így látok, szomorú az ilyen, de ez ellen nem lehet mit tenni. Nem szeretnék tolakodó vagy bunkó lenni, de ha gondolod megoszthatod velünk kit vesztettél el.
2011. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

kedves kerdezo


amikor valaki ismerossel megesik valami tragedia, elveszit valakit, legtobb ember nem tud mit mondani.


nem lehet mit mondani.


igy a kis agyaban lepergeti a lehetseges valaszokat.. es kiad valamit a "gép".. nem biztos, hogy jol valaszt a lehetseges valaszok kozul, de meggyozodesem, hogy ilyenkkor nincs jo valasz, de valamit mondani kell...


de a konkret kerdesedre: en az oszinten sajnalom, és ha tudok segiteni valamiben.. -t mondtam.. akkor is, ha tudtam, hogy karpotolhatatlan veszteseg erte, es nyilvan nem tudok segiteni (hogyan is tudnek?), de jeleztem, hogy akarok..

2011. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a szokás által diktált mondások, ennyi! Mit mondjon a sír mellett, fogd meg a fülem?

Bár én is inkább megnyugvást szoktam kívánni.


A többi különb?

-Jó napot kívánok! (+40 fokban minek?)

-Boldog születésnapot kívánok! (Dehogy boldog, öregszem...)

-Egészségedre! (A tüsszentés mióta az egészség jele?)


Keressek még?

Most zaklatott vagy, és hisztisen reagálsz, később majd csillapodik az indulatod!

2011. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!