Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy tanárom megengedte,...

Ha egy tanárom megengedte, hogy tegezzem (nő), köszönhetek neki úgy, hogy szia? Pl folyosón. Vagy maradjak a hivatalos, "jó napot"-nál?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
simán. ha egyszer megengedte. hány éves? és te hány éves vagy? és miért engedte meg?
2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én kétfajta viszonyt nehezen tudok elképzelni két ember közt. Ha megengedem valakinek, hogy tegezzen azt nem úgy értem, hogy ez csak arra a helyzetre igaz, ha nem hallja senki. Ha magázódunk, akkor mindig magázódunk, ha pedig tegeződünk, akkor mindig tegeződünk. Tehát nincs olyan, hogy egyszer így, egyszer úgy.
2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, Vali néni!

Tisztelettteljes hangsúllyal.

2012. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan tanárom, akivel barátok voltunk, az iskolakapun kívül (ez szó szerint értendõ) tegeződtünk, az iskolában magáztam.

Középiskola után munkanélküli lettem, és elküldtek egy önmarketing iskolázásra. Mindenki 18-19 éves volt. Az előadónk az (jó 50es nő) az elején megmondta, hogy magázni fog minket, mert tudja, hogy az iskolákban megszoktuk, hogy a tanár tegez, a diák magáz. A többiek felajánlották neki, hogy tegezzen minket. Belement azzal, ha mi is tegezzük. Ez az állapot kb 1 órát tartott. A többiek magázni kezdték, és ő is visszaváltott magázásra. De ha csak ketten beszélgettünk, tegeződtünk.

2012. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bánomisén ***** válasza:
Ha tegeződtök, akkor már nem "jó napot" a köszönés. Ha úgy gondolod, hogy a "szia" esetleg tiszteletlen egy tanárral szemben, mondd neki, hogy "szervusz". Ez egy fokkal komolyabb, de még mindig tegeződés.
2012. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
6 év van köztünk, ő 27 én 21 vagyok :) és köszi az eddigi válaszokat
2012. febr. 11. 22:00
 7/9 anonim ***** válasza:
szervusz
2012. febr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Álltalánosban is meg szakközépben is volt olyan tanárom, akivel tegeződtem.

Ha sulin belül voltunk, akkor ha volt ott más diák, tanár akkor szigorúan magázódtunk, de ha nem volt ott senki akkor ment a tegezés.

Ennek semmi más oka nem volt, csak az hogy a tanárok nem nézték jó szemmel ha a tanár jóban van a diákkal, a diákok meg felháborodtak volna, meg kombináltak volna hogy mi az hogy tegeződünk..

De ezt igazából vele kell megbeszélned, hogy mire értette a tegezés engedélyét, csak sulink kivülre illetve 4 szem közt, vagy nyugodtan lehet a tanári kar elött is,

2012. febr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezedet csókolom:-).
2013. júl. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!