Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakit huzamosabb ideig...

Ha valakit huzamosabb ideig más néven szólít egy kolléga az nem tiszteletlenség?

Figyelt kérdés
Nagyon jól tudja a nevem, mégis másik keresztnéven szólít a munkahelyemen, persze mindig elvicceli hogy neki nem áll rá a szája (???) a saját nevemre, de sose kér bocsánatot, szerintem ez az egész csak ilyen lenézésre megy... mit tehetnék? (azon kívül hogy kiosztom, felettem van)
2012. márc. 1. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak simán hülyeség, nem tiszteletlenség. Vagy ne hallgass a rossz névre, ha te is szólitsd öt valamilyen más néven, kiosztani meg nem érdemes, mert annál jobban szórakozik rajta.
2012. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk Andrea vagy, és Julisnak, Marisnak szólít, az ciki. Azért én is szólnék, de ha Júliának Máriának, vagy valami nem lealacsonyító névvel illet, akkor miért vagy kiakadva?
2012. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hívd Bélának!
2012. márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ne figyelj oda a más névre!! Nekem egy nagyon lenézős tanárom volt ilyen, tudtam, hogy nekem mondja, de direkt nem vettem a lapot.
2012. márc. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért, de egy idő elég idegesítő... nem lealacsonyító név, Hajni helyett Évi... de én mondjuk tisztelem annyira a társamat, hogy igyekszek megjegyezni a nevét, és ha elrontom min. annyit mondanák jaj bocsi, és kijavítanám..
2012. márc. 1. 07:47
 6/11 A kérdező kommentje:
* idő után
2012. márc. 1. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Hívd Bélának, vagy Jenőnek!

Így még közeledéssé is alakulhat a dolog, viccé a kellemetlenség. Jobb az ilyet tréfával elütni.

2012. márc. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet csak nem tudom venné e a lapot... mármint hogy viccesnek találná e..
2012. márc. 1. 07:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha te sem találod viccesnek, akkor miért aggódsz, hogy ő sem találja annak ha más néven nevezed?

Vagy ne reagálj a névre, ha szólongat, akkor ne is figyelj rá. Na meg ívd te is más néven.

2012. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Venné-e a lapot?? Mond hogy nem áll rá a szád.
2012. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!