Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szemetekben melyik nagyobb...

A szemetekben melyik nagyobb bunkóság? Ha egy vendég nem veszi észre, hogy terhes az ő jelenléte egy idő után a vendéglátók számára, vagy az gázabb, ha ezt a vendéglátó verbálisan is szóváteszi?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 21. 12:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm, akit csak azért hívok meg csak félévente, és nem gyakrabban,mert egyszerüen nem veszi észre magát, és ha egy déli ebédre hívom,akkor van hogy este 11-kor még az asztalon dülleszkedik... Ilyenkor is bunkóság valamit megszólalni?
2012. ápr. 21. 12:35
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyáltalán meghívni.
2012. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Hu, hát jó kérdés. Szerintem pontosan ugyan olyan gáz mind a kettő. De hát nyilván ha fél napokat van nálatok, akkor okkal teszed szóvá, és teljesen jogosan.
2012. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rajcziz ***** válasza:
100%
Ha eleget tesz a meghívásnak, és sokáig marad, az nem bunkóság, legfeljebb nem illendő. Ha már szóvá teszed, az az. Ha zavar, hogy sokáig marad, egyáltalán ne hívd meg.
2012. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Márpedig igenis bunkóság, ha áthívnak egy ebédre, és este 11-kor még nem tud eszembe, hogy illene hazamennem. Szerintem...

Elég korán szoktam feküdni, úgyhogy ha bunkóság, ha nem, én kiraknám a "kedves vendéget" eset nyolckor legkésőbb.


Ha ebédre hívnak, akkor ebédre illik maradni, kis beszélgetés utána, de ne várja már meg a vacsorát.


Kérdező: legközelebb kezdd úgy, hogy "Hétvégén kettő és hat között ráérünk, nincs kedved átjönni? Aztán mennünk kell ide-oda, de van négy óránk beszélgetni." Fél hatkor emlékezteted, hogy lassan készülnöd kell (zuhany, smink, ruha, stb.), úgyhogy bocs, de viszlát.


Az ilyen vendégeknél mondta nagyanyám: "Na, menjünk, feküdjünk. Látom mennének már." Mindenki értette a célzást.

2012. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki valamit nem vesz észre, az nem bunkóság. Tudtára adni sem bunkóság, ha normális hangnemben csinálod, hiszen ha magától nem veszi észre, akkor valahogy muszáj elérni, hogy észrevegye. Lehet, hogy ő olyan kultúrában vagy környezetben nőtt fel, ahol máshogy működtek a dolgok, és ezért neki természetes, amit csinál. Szerintem egyáltalán nem bunkóság egyik sem a kettő között, ha normális keretek között maradunk.
2012. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagyon jó ötlet, hogy célzol rá, mennénk feküdni, látom ,te is fáradt vagy már. Nem bunkóság célozgatni, ha így sem veszi a lapot, akkor nem is fogja sértésnek venni, mert nem veszi magát észre. Ha tudod róla, hogy ilyen és máskor is előfordulhat, már délután adagold neki, hogy este még el kell mennetek. Általában én ezt szoktam tenni, ha nem akarok valakit, akkor finoman, többször megemlítem, hogy ide, vagy oda kell mennem. Saját nyugalmad érdekében kénytelen vagy egy kis kegyes hazugságra.

Kérdésedre konkrétan válaszolva: Szerintem alap, hogy az ember érzi, tudja meddig illik maradni. Tehát a nagyobb bunkóság az, amikor valaki kivárja, amíg megelégelik a jelenlétét.

2012. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A vendégnek illik észrevennie magát.

Nincs abban semmi, ha finoman közli a vendéglátó, hogy hogy "Bocs, de holnap korán kelünk, lassan nyugovóra kéne térni.". Vagy lehet kegyes hazugság is. Én azt sem értem, miét kell a vacsorát is megvárni egyeseknek, hogy a vendéglátó traktálja őket, anélkül, hogy felajánlotta volna azt a vendégének. Persze, az is udvariatlanság, mikor megkérdezzük,hogy "Mikor akarsz hazamenni?"

De ha valahová meghívnak, akkor alkalmazkodnom kell a háziakhoz.

2012. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szoktam olyanokra célozgatni, hogy na beveszem az lefekvés előtti gyógyszeremet(nincs ilyesmim, egy édesítószer-tablettát szoktam ilyenkor bevenni egy pohár vízzel),de van, amikor ez se válik be(és rendszerint egy olyan vendégnél,akinél éjfélkor kezdődne a a dajdajozás...múltkor szilveszterkor egy étteremben összetört a dínom-dánomban egy asztalt, meg hat széket...
2012. ápr. 21. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha áthívom a barátaimat, akkor megmondom nekik, ha már fáradt vagyok, hogy "Na, bocsi skacok, de kidoblak titeket, fáradt vagyok már.". A mi társaságunkban ez megszokott, nem fogjuk ettől kevésbe szeretni a másikat, sőt... egy jó barátságnak az őszinteség az alapja. Úgyhogy én az elsőt tartom "bunkóbbnak".
2012. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!