Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hová fejlődött a világ? Miért...

Hová fejlődött a világ? Miért van ez a hatalmas értelemhiány?

Figyelt kérdés
Most mentem gimnáziumba, ahol azt reméltem , hogy értelmes gondolkodású emberekkel lesz tele. Vagy ez már írott aranyszabály, hogy minden osztályba kellenek ilyen plázacicák? Egyszerűen nem tudom megérteni, miért nem találkozok érett gondolkodású, kedves, jó emberekkel. Lassan már egyenesen ritkaságnak számít az ilyen, és nem is tudom hogy hol lehet ilyen emberekkel ismerkedni, barátkozni. Én mindig azt hittem hogy teljesen átlagos gondolkodású vagyok, és koromhoz illően tekintek a világra. Ennyire elfajultak a dolgok? Lassan már teljesen magamra maradok, mert nem tudok értelmes dolgokról elbeszélgetni senkivel sem. Mindig is szerettem a könyveket, tudományos témákat, de egyszerűen úgymond nincs vevő rá. Kezdek lassan kiábrándulni a világból, még általánosban is értelmesebbek voltak az osztálytársaim :/ 15/L (Bocsánat a hosszú szövegért)

2012. szept. 5. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A politikusok és a média néphülyítésének végterméke a tömegember robotzombi. Csak fogyaszt, hallgat, és engedelmesen béget. Ideális szavazótábor.
2012. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem egészen erről az oldalról közelítettem meg a témát, de ez is egy álláspont. (Kvázi megy a zöld :D)
2012. szept. 5. 17:21
 3/20 A kérdező kommentje:
Semmilyen hozzám hasonló gondolkodású embert nem találok :( Elveszettnek érzem magam ebben a változó környezetben.
2012. szept. 5. 19:26
 4/20 anonim válasza:
95%
Én most mentem szakközépsuliba és ugyanezt érzem mint te :S
2012. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Pietrosol ***** válasza:
94%

Szia!


A szellem homályának korát éljük!Ettől függetlenül nem gondolom,hogy ilyen rövid idő alatt sikerült volna mindenkit megismerned!Lehet,hogy jelenlegi látásmódodban az új közegtől való félelmeid testesülnek meg!


De,ha tévednék se felejtsd el,hogy a kevésbé értelmes embertől is sokat lehet tanulni!

Csak figyelj és ne alkoss elhamarkodott ítéletet!

2012. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igyekszem nyitott lenni, és közelebbről megismerkedni a többiekkel. :)
2012. szept. 5. 20:15
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
TV-internet-média-lazarepper-90-es évek újgazdag csalója-szocializmusból visszamaradt lábszagú sörivó prolik-valóvilág-stb.Ezt látja a sok fiatal,beleértve sokszor az én 19 éves Fiamat is.
2012. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem simán csak nem tudsz beilleszkedni és könnyű az értelmedet kiemelni a tömegből, hiszen a szépség látszik, ugye...

Engem is érdekelnek a tudományos dolgok, imádok olvasni, de attól még képes vagyok elengedni magam társaságban.

Nézd, nem vagy a rokonom, sose fogunk találkozni, engem nem befolyásol az életed, nem akarlak győzködni, de nagyon hasznos lenne, ha nyitnál az emberek felé és engednél a görcsből. Barátok nélkül nem tanulsz meg egy csomó dolgot, tele leszel gátlással. A te érdeked.

2012. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 jekyll-fan ***** válasza:
90%

húúú mennyit szoktam mondogatni, hogy "hová fajul ez a világ?"!

pedig nem vagyok sokkal idősebb, mint te, én most 11.-es vagyok...

úgyhogy meg tudlak érteni, manapság már sajnos nagyon nehezen lehet értelmes emberkéket találni... nekem mondjuk még mázlim van, mert az osztályom viszonylag értelmes emberekkel van tele, de az eggyel alattunk levő osztály az kész "Barbie és Ken képző"

amúgy igen, ennyire elfajultak a dolgok, hála a médiának

16/L

2012. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Valóban egy kicsit elhamarkodottan ítéltem meg a többi osztálytársamat, de ahogy elnézem, nem csak én tapasztaltam hasonlókat :)
2012. szept. 6. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!