Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért irigykednek a vidékiek/f...

Miért irigykednek a vidékiek/falusiak a budapestiekre? Miért ilyen nehéz megemészteni azt a tényt, hogy aki budapesten dolgozik jobban keres?

Figyelt kérdés
Én például Újpesti vagyok ez nem budapest villanegyedje semmi ilyesmi ez egy átlagos kerület és a legtöbb ismerősöm volt Rómában, Athénban, Párizsban, Isztambulban.De egy vidéki (inkább falusi) ritkábban megy vagy szinte soha nem jut el ilyen helyekre (ha csak nem szerez budapesten állást).

2012. szept. 16. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Tulajdonképpen mi is a kérdés?
2012. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Sok vidéki meg falusi rokonom van,de hogy irigykedne ezt még sosem hallottam tőlök. Sőt többen mondták, hogy ők biztos nem költöznének Budapestre.

Az valóban csábítóan hangzik, hogy több a fizetés, de én ehhez el szoktam árulni nekik az ingatlan árakat,és már el is megy a kedvük az egésztől.

2012. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Édesegykomám, te nem budapesti vagy, hanem egy címeres ökör!


De hogy a felháborodásom után válaszoljak is a kérdésedre:

1. A budapestiek és a vidékiek közt az ellentétek leginkább a hozzád hasonló felfújt hólyagok miatt vannak, akik nem érzékelik mindkét dolognak az előnyeit, ami még nem lenne gond, a gond az, hogy lenézed a vidékit. Én spec. kétlaki életet élek, az életem egyrészét Budapesten töltöm, a másik részét vidéken, és elmondhatatlanul kényelmes a pesti lét, sok dolog valóban szuper, de ha csak valami komoly dolog nem kényszerítene, soha nem adnám föl, hogy bármikor eltölthessek néhány napot vidéken is.

2. Valóban, bizonyos állásokban jobban lehet keresni Pesten, aminek az az oka, hogy a nagy cégek központja Bpn van, viszont ajánlom, kérdezz körbe néhány embert, akik Bp-n minimálbért keres. Miért? Mert Bp-n több a munkalehetőség, viszont több rá az ember is.


3. Azt kellene fölfogni végre kis hazánk polgárainak, hogy akkor lesz fejlődés, ha nem széthúzunk és óvodásokként büszkélkedünk a magunkéval, hanem a másikat is emberszámba vesszük és segítjük. Ha másért nem, hát jól fölfogott gazdasági érdekből, ahogyan ez annak idején sikerült Németországnak az újraegyesítés után.


Huhh, bocs, de baromira fölhúzott a nagyarcúságod!


!1: Ja és nem tudom, hogy milyen tapasztalatokból szűrted le a már-már a KSH-t is megszégyenítő konzekvenciáidat, de elmondanám, hogy a vidéki ismerőseim x százaléka is már járt külföldön több helyen - mint ahogy ismerek nem egy olyan budapestit, aki még a nem túl messze lévő Szlovákiában sem járt. No?

2012. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Szia.


Én egy vidéki,falusi csaj vagyok és hidd el,nem irigykedek azokra,akik a fővárosban élnek. Nincs az a pénz,amiért feladnám a tiszta levegőt,a nyugalmat,azt,hogy én reggelente madárcsicsergésre ébredek. Honnan veszed azt,hogy aki vidéki,ritkán jut el ilyen helyekre? Rengeteg ismerősöm van,akik minden évben külföldön nyaralnak,sőt,még az iskolákban is sűrűn van olyan lehetőség,hogy több hétre kiviszik a gyerekeket külföldre,és nem csak 1 országba. Én szabályszerűen rosszul érzem magam Pesten,az első néhány percben pedig szinte még levegőt se kapok. A mocsokról inkább ne is beszéljünk. Több a pénz... mihez képest? Ha jól tudom,ott a mindennapi megélhetés is több. Ne aggódj,azt is könnyen megemésztem,hogy jobban kerestek. Sok boldogságot hozzá.

2012. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mustafa33 ***** válasza:

Ismerlek, te vagy az aki Pestről "lemegy" a Kékesre. ☻

Sőt még az északi sarkra is "lemennél". ☺

2012. szept. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
höj ömböröm én vótam má rómába osztan nem is dógoztam budapestyen pedig én aztán semmiféle városi ömbör nem vónék, de hát az urassága tudahassa a dógát.. hiszön csak a budapöstieknök sok a marhájuk.. mi vidéki népök csak csörökörösködölmöt fojtassunk.. a lögutobb is szilőziai boré vótam a nagy csizmadiába osztan úgy jutottam el én a pópavárosba.. 3 év vót az út hogy hozzak haza borocskát
2012. okt. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!