Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Szokások, etikett

A kérdés

Mit kellene tennem ilyenkor? Hogyan vezethetném rá a vendégeket, hogy egy kicsit alkalmazkodjanak hozzám is?

Sokszor hívunk vendégeket. A problémám az, hogy vannak olyanok, akikkel nem tudok mit kezdeni. Ha pl azt mondom, hogy 8-9 körül jöjjenek, akkor mit tegyek, ha valaki felhív, hogy 2 órával korábban jön? Mondtam neki, hogy hát akkor valószínűleg majd el kell jönnie velem bevásárolni, de nem kapcsolt.

És a buli végén hogyan "illene" tapintatosan elküldenem őket? Nem arról van szó, hogy ki akarnék bárkit is dobni, de volt, amikor ketten csak úgy elhatározták, hogy az első metróig, hajnali 4-ig maradnak. Másnap munkanap volt és bár szeretünk bulizni, de azért mindketten dolgozunk a párommal, aludni is szerettem volna. Amikor ezt mondtam, akkor az volt a válasz, hogy ugyan már (olyantól, aki nem dolgozik, természetesen).

Keress kérdéseket hasonló témákban: vendégség, illem

2012. szept. 21. 18:38  Privát üzenet  

A válaszok
Ha hamarabb jönnének, mondd, hogy akkor még nem lesztek otthon, vásárolni vagy, üres a ház. Ha maradnának, említs meg egy fontos megbízást/tárgyalást ami másnap esedékes és panaszkodj, hogy a múltkor olyan későn feküdtél le, hogy a tárgyalás felére nem emlékszel, olyan hulla voltál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2012. szept. 21. 18:47 Privát üzenet

ha korábban menne, ok, menjen veled, segítsen, adj neki feladatot, többet nem jön korábban :)

A hajnali 4 meg iszonyú bunkóság. Én nem is hívnék hétköznap emiatt vendéget. Hát menjetek el felváltva zuhanyozni, és ha mindenki pizsamában van, kérdezd meg, ottalszanak-e, mert ti korán (mondjuk 11-kor) szoktatok feküdni. És szerintem 8-9 elég későn van vendégséget kezdeni, lehet, azért hiszik, hogy sokáig maradhatnak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2012. szept. 21. 18:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Normálisan 1-ig, maximum kettőig szokott tartani. Ilyenkor hétvégén kezdődik 8-9 körül, hétköznap inkább 7.

# 3/5Időpont 2012. szept. 21. 18:59 Privát üzenet

Ha tényleg ennyi baj van velük és ennyire nincsenek tekintettel rátok, akkor egyszerűen ne hívjátok őket.

Hívjatok másokat, akik nem ekkora bunkók és kész, ti is jobban jártok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2012. szept. 21. 19:34 Privát üzenet

Arra még nem gondoltál, hogy olyankor szervezzél csak bulit, amikor másnap nincs munka?

Talán az lenne a legegyszerűbb.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2012. szept. 22. 14:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan vezethetném le a feszültséget?
Hogyan vezethetném rá a páromat, hogy jobban figyeljen rám?
Ezt vezethetném B kategóriával?
A férjemnek ezt hogyan vezethetném elő, hogy ne legyen sértő?
Hogyan vezethetném rá magam, hogy jobban szeressek tanulni, ne a gép elé üljek le mindig? .
Ideges vagyok, hogyan vezethetném le?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Szokások, etikett rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!