Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit kellene tennem ilyenkor?...

Mit kellene tennem ilyenkor? Hogyan vezethetném rá a vendégeket, hogy egy kicsit alkalmazkodjanak hozzám is?

Figyelt kérdés

Sokszor hívunk vendégeket. A problémám az, hogy vannak olyanok, akikkel nem tudok mit kezdeni. Ha pl azt mondom, hogy 8-9 körül jöjjenek, akkor mit tegyek, ha valaki felhív, hogy 2 órával korábban jön? Mondtam neki, hogy hát akkor valószínűleg majd el kell jönnie velem bevásárolni, de nem kapcsolt.

És a buli végén hogyan "illene" tapintatosan elküldenem őket? Nem arról van szó, hogy ki akarnék bárkit is dobni, de volt, amikor ketten csak úgy elhatározták, hogy az első metróig, hajnali 4-ig maradnak. Másnap munkanap volt és bár szeretünk bulizni, de azért mindketten dolgozunk a párommal, aludni is szerettem volna. Amikor ezt mondtam, akkor az volt a válasz, hogy ugyan már (olyantól, aki nem dolgozik, természetesen).



2012. szept. 21. 18:38
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha hamarabb jönnének, mondd, hogy akkor még nem lesztek otthon, vásárolni vagy, üres a ház. Ha maradnának, említs meg egy fontos megbízást/tárgyalást ami másnap esedékes és panaszkodj, hogy a múltkor olyan későn feküdtél le, hogy a tárgyalás felére nem emlékszel, olyan hulla voltál.
2012. szept. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha korábban menne, ok, menjen veled, segítsen, adj neki feladatot, többet nem jön korábban :)

A hajnali 4 meg iszonyú bunkóság. Én nem is hívnék hétköznap emiatt vendéget. Hát menjetek el felváltva zuhanyozni, és ha mindenki pizsamában van, kérdezd meg, ottalszanak-e, mert ti korán (mondjuk 11-kor) szoktatok feküdni. És szerintem 8-9 elég későn van vendégséget kezdeni, lehet, azért hiszik, hogy sokáig maradhatnak.

2012. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Normálisan 1-ig, maximum kettőig szokott tartani. Ilyenkor hétvégén kezdődik 8-9 körül, hétköznap inkább 7.
2012. szept. 21. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ennyi baj van velük és ennyire nincsenek tekintettel rátok, akkor egyszerűen ne hívjátok őket.

Hívjatok másokat, akik nem ekkora bunkók és kész, ti is jobban jártok.

2012. szept. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy olyankor szervezzél csak bulit, amikor másnap nincs munka?

Talán az lenne a legegyszerűbb.

2012. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!