Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok, egy zenekaros...

Mit gondoltok, egy zenekaros póló mit közvetít egy emberről?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen a tipikus fekete alapon-rock banda minta pólókra gondolok, hanem az igényesebbekre is, ugye rengeteg féle van, van ami jól néz ki, van ami gagyi. De a lényegük ugyanaz, a zenekar neve van rajta, vagy erőszakosan, feltűnően nagy betűkkel, vagy épp hogy látni a nevet. Mit gondoltok, mit közvetít egy emberről, aki ilyet hord? És most nem arra gondolok, hogy "valószínűleg szereti ezt a zenekart". Illetve hány éves kortól nem célszerű ilyet hordani?


Nagyjából ennyi lenne a kérdésem. Persze le lehetne zárni annyival is, hogy mindenki addig hordja, amíg jól érzi magát benne, de nem így gondolom. Hiába érzi valaki jól magát benne, azért a környezetének megvan róla a véleménye. Pl. egy 40+ éves pasin egy rock zenekaros póló, szerintem..nem is tudom, azt sugallja hogy nem komoly. Legalábbis én ezt gondolnám róla első látásra.



2012. dec. 4. 11:20
1 2
 1/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
91%
A kérdés szinte nekem szól, 39 vagyok, és most egy Rammstein-es pulóver van rajtam. Nem közvetít ez semmit, bár szeretem ezt a bandát, most épp ezt vettem fel. Belemagyarázni sokmindent lehetne, csak nincs értelme. Van egy másik meleg pulcsim, azon Snoop Dog felirat van. Egyszerűen jó meleg, azért szoktam hordani. Nyáron spongebob-os pólókban szoktam feszíteni. Most ezek alapján nem lehet kitalálni, hogy milyen ember vagyok.
2012. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
29%

én régen hordtam de utólag visszagondolva nem tartom jó dolognak.

ha én nem szeretem az adott zenekart, akkor már önkéntelenül is ellenszenvesnek gondolom az illetőt, holott lehet ha "sima" pólóban lenne akkor szívesen megismerném..

25/L

2012. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2. ha neked egy általad nem kedvelt zenekaros póló elég ahhoz, hogy valaki ellenszenves legyen és ne is akard már megismerni, akkor nagyon rossz úton jársz.
2012. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem kérdező te vagy a komolytalan, hogy ilyen hülyeségen agyalsz és e szerint ítéled meg az embereket! Aki ilyen felsőt hord az azért van mert szereti az adott bandát, vagy aki mezt hord az azért mert imádja azt a csapatot vagy aki nagy magyarorság felsőbe nyomja az haza szerető és ezzel fejezi ki a világnak ezt! Vagy aki antifasiszta felső be nyomja pl. " Antifasiszta akció felsőbe van ezt azt jelenti, hogy nem faj gyülőlő és a rasszizmus ellen van így akarja hirdetni ezt pl. Egyébként nem értem miért tartod igénytelennek mert, hogy igényesebb fajtából! Na most, ha valaki egy jó állapotú pólóba van és az legyen pl. Tankcsapda nincs abban semmi rossz de, ha ki van nyúlva és kopott az már nem esztétikus! 40 pasin miért ne lenne ilyen póló? És a zenészek pl?? Mennyi rock sztár van! Jobb volna, ha rózsaszínbe járnánk? Tudom ez a trendi, hogy a fiúk b*zik! Mit hiszek aki zenekaros pólóba jár az gyilkos vagy verekedős??? Hát nem mert ők is emberek!
2012. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tiniként meghatározó a zenekaros póló szerintem, de utána már egyáltalán nem.

Én is felveszem még ma is a Tankcsapdás pólómat, ha épp az van felül a polcon. De körülbelül pontosan ennyit számít. 15 éve persze "önmagamat" fejeztem ki vele, de ma már egyszerűen egy ruhadarab.

Szerintem a legtöbb felnőtt ember így van ezzel, és ha a másikon lát meg zenekaros pólót, nem von le belőle hosszútávú következtetéseket.

2012. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Valószínűleg abból indultam ki, hogy akiken eddig ilyet láttam, és már nem tinik voltak, azokat általában a kocsmák előtt láttam, tiniként viselkedve. Ettől ugyan nem utáltam őket, meg igazából nem is foglalkoztam velük komolyabban, csak egy gondolat erejéig. De akkor ez is csak egy általánosítás.
2012. dec. 4. 14:29
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

5. vagyok: szerintem az az általánosítás nem alaptalan. Mert egy átlagember, aki tényleg felnőtt, azért nem akárhova vesz fel ilyen pólót. Tökéletes arra, hogy aludjon benne, vagy hogy hétvégén otthon császkáljon, esetleg elmenjen kirándulni benne, de például dolgozni már nem.

Megint saját magam tudom mondani: egész nap az iroda sarkában ülök a gép mögött, ügyféllel nem találkozom, csak a közvetlen kollégáimmal - mégis munkába azért inkább felveszek egy blúzt szoknyával, zenekaros (vagy bármilyen) pólót soha, mert az mégiscsak egy munkahely.

2012. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Ötösnek. Teljesen nincs igazad, az én munkám olyan, hogy bátran felvehetem az ilyen pulóvert/pólót is. És továbbra is azt mondom, hogy ebből igen nehéz következtetéseket levonni az emberről. Tulajdonképp akkor egyenruhában kéne járnunk, hiszen minden ruhába lehet belemagyarázni valamit.
2012. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég ezen vitázni ez aztán a gyerekes viselkedés! Nyilván nem húzunk fel ilyen pólót, ha a munkahelyen nem megfelelő mint pl. egy irodában, bankban, postán stb. Miért kéne csak aludni benne? Lehet utcán is hordani. Pl rokkerek. Farmer és zenekaros póló és bakancs persze nadrág letürve de abakancsba is lehet kapni fél cipőt acélost! De mehet hozzá egy sport cipő is! Miért ne fejezze ki egy felnőtt ember a dolgait. Miért kell titkolni elvégre nem horog keresztes pólót vesz fel!!
2012. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalabb koromban létezni sem tudtam ezek nélkül, volt hagyományos, bő pólóm, meg karcsúsított női, ha csini akartam lenni:) Egyszerűen szerettem ezt a zenét, és ha most látok valakit ilyen ruhadarabban, akkor is csak ennyit gondolok: szereti ezt a zenét. Ha én is bírom a bandát, akkor mosolygok, hogy "jé, ebben egyezik az ízlésünk".

Néha szívesen felvennék egy ilyet blézerrel, érdekesen mutatna a kis szoknyáimmal és magassarkúmmal:)

2012. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!