Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkó voltam? Kinek kell...

Bunkó voltam? Kinek kell előre köszönni?

Figyelt kérdés

Tegnap délután találkoztam az utcán egy volt fiú osztálytársammal. Soha nem voltunk jóba,meg semmi..normál esetben még rá köszöntem volna,de nem egyedül volt,és féltem h előadja h 'ez ki?' és kiröhögnek,(volt már rá pl)

így elmentem mellette köszönés nélkül.

Kicsit szarul érzem magam miatta,alapból olyan vagyok,hogy mindenen görcsölök,és rosszul érzem magam ha bunkó vagyok. Szerintetek az voltam? Jó,oké,fél évvel idősebb nálam,de akkor is ő a fiú,neki kell előre köszönni,nem?

15/L


2012. dec. 19. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a férfinak (fiúnak) illik előre köszönnie. Az osztálytársad bunkó volt.
2012. dec. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem voltál bunkó, mert a fiúnak illik előre köszönnie a lánynak.
2012. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van, mindig a férfi köszön előre, kivéve, hogyha gyerek-felnőtt viszony, vagy ha társadalmi különbség van (tanárod, főnököd, stb).


Mindettől függetlenül látványosan nem köszönni mindig bunkóság, akár te vagy a lány, akár nem, de valóban a másik fél volt bunkóBB :):)

2012. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!