Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők többsége miért úgy...

A nők többsége miért úgy mondja, hogy "Megyek pisilni", ahelyett, hogy megyek a WC-re/mosdóba, stb? Senkire nem tartozik, hogy miért mennek a WC-re. Szerintem undorító így mondani. Pláne ha felnőtt hölgyről van szó és férfi kollégának mondja.

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 13:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
60%
Na mert amikor a ferfiak bejelentik, hogy sz*rni, hugyozni meg egyeb dolgokat elintezni mennek, de elotte egy jo obloset finganak az ember orra ala, az nem gusztustalan. Nekik lehet, de a noknek nem. Persze.
2013. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy a férfiaknak lehet ilyet csinálni.
2013. jan. 13. 17:52
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mesélte egy ismerősöm, hogy a munkahelyén, amikor ki kellett mennie, azt mondta, hogy mosdóba megy, mindjárt jön. Aztán hallotta, hogy a háta mögött összeröhögött a 2 kolléganője:"Te, ez nem PISILNI megy?".

Tehát, vannak, akiknek az is baj, ha udvarias akar lenni a másik ember, jelen esetben nem akarja kitárni mások elé, hogy pisilni/ vagy mást csinálni / megy.

2013. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Ez a 2 kolléganőt minősíti.
2013. jan. 13. 20:02
 15/22 mustafa33 ***** válasza:
58%
Van aki a kígyó nyakát megy kicsavarni, van aki gyököt vonni, de szerintem ha pisilni megy , hát pisilni megy. Na és? Az jobb aki a mosdót keresi? Miért, talán abba akar pisilni? Vagy sürgős mosakodni valója támadt? Egyszer bunkó voltam és a fürdőszobába küldtem egy ismerőst aki a mosdót kereste. Azután reklamált, hogy ott nem volt WC és tovább kellet keresnie.
2013. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 female_superiority ***** válasza:
58%

Mert így szoktuk meg. Mondjuk az én részlegemen, amit vezetek, dolgozik alattam négy Nő és egy férfi, mi simán "kimegyünk pisilni".

Amúgy "kimenni vécére" szerintem undorítóbb, mint "kimenni pisilni". :-)

31/N

2013. jan. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én "pisilni megyek" csak otthon szoktam. Haveri körben "mingyá jövök", máshol meg "mindjárt jövök".

De olyanról is tudok, aki szerint illetlen szó, az, hogy vécé, ezért úgy mondja, "elmegyek oda". És akkor visszakérdeztünk, hova? "Hát oda, tudjátok, oda!".

2013. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 mustafa33 ***** válasza:
35%
Hát igen, vannak illetlen szvak. Viktória királynőnek például nem volt lába. Mert az a szó is illetlen volt abban a korban. Mikor egy valaki az udvarba valamilyen kapcsolatban a királynő lábára utalt, azt a választ kapta: vegye tudomásul hogy egy királynőnek nincsen lába!
2013. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Milyen körökben mozogsz, hogy 10/9 az arány?

Én nem tapasztaltam ilyet.

2013. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Nálunk a gyerekek orrot bepúderezni járnak

Kerülve az éttermi kellemetlen szituciókat

2013. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!