Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek mennyire gyakori,...

Szerintetek mennyire gyakori, vagy inkább ritka az igazán nyitott ember?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem problémaképp akarom fölvetni,leszögezem, hogy semmi bajom vele, csak most épp érdekel ez a téma. Aki elég emberismerő a kérdéshez: szerinted még a bőbeszédű emberek körében is van olyan aki nem küzd a felszínesség fortélyaival, illetve mennyire gyakori vagy ritka?
2013. jan. 14. 13:33
 1/5 poet1 ***** válasza:
Én pl. jószívemnél fogva mindig nyitott vagyok mások problémáira,ha kell sokat beszélek értelmesen a magam tapasztalatairól,amivel sokan vissza is élnek. A segítésen kívül nagyon zárkózott vagyok.
2013. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyakori az olyan ember aki nem úgy éli az életét, mintha színpadon lenne, aki önmagát adja és nem zsörtölődik magában, hogy egyre jobban megfeleljen a külvilágnak?
2013. jan. 14. 13:52
 3/5 poet1 ***** válasza:
Ha tőlem kérdezed: Minden ember más és más,a zárkózottság vagy nyitottság milyenségét leginkább a tapasztalatok és a lelki állapot határozza meg. Nem egyszerű arányosnak lenni.
2013. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha túl nyitott vagy, az veszélyes. Nagyobb támadási felületet hagysz, amelyet egyesek könnyen kihasználhatnak.


Ha túl zárkózott valaki, az a másik véglet, mert a jó szándékú közeledéseknek sem hagy teret.


Az arany középút az, amikor valaki nyitott arra, hogy új embereket, új dolgokat ismerjen meg, de azért nem teszi félre a józan eszét és az óvatosságát.

2013. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt én is belátom. Sajnos sok támadásra kész ember van és mindig is volt. Én elég zárkózott vagyok, de még nem is felszínes, gyakran nem tudok, semmi görcsöm bevágódni embereknél, nincsenek is túl sok barátaim, akik vannak azokat szeretem és tartok hozzájuk, pont. Nincs szükségem tanácsokra ezúton, csak inspirál az emberek belső valója:)). Nem a pszichológia (ritkán az is), hanem amit tapasztalok néha:)
2013. jan. 14. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!