Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tiszteletlenség volt a részemr...

Tiszteletlenség volt a részemről az, hogy letegeztem egy kb. velem egykorú orvost, miután már az első vizsgálat kezdetén sziával köszönt nekem? 29/f

Figyelt kérdés
Egyébként nagyon kedves, emberközpontú doktornő, kicsit szokatlan volt,hogy mindent tegezve kért és kérdezett, de egyáltalán nem zavart. Az így még furcsább lett volna, ha én meg magázódva szólok hozzá.
2013. jan. 18. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
nem
2013. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shai-Hulud ***** válasza:
84%

Egyrészről nem, hiszen ha tegeznek, egyáltalán nem bunkóság visszategezni.

Másrészről sem, hiszen ő a nő, ha felajánlja (akár tevőlegesen is) a tegezést, te ezt simán elfogadhatod.

Harmadrészt ez egy "hivatalos", vagyis nem magánjellegű találkozás volt, ilyenkor nem célszerű tegezésre váltani (ha egyébként nem tegeződtetek). De ha már az egyik fél elkezdte, a másikat sem köti a hivatalos forma.


Egyszóval nem volt tiszteletlenség, ha ő kezdte, akkor teljesen az udvariasság szabályainak megfelelő volt, hogy visszategezted.

2013. jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Ha ő már tegezve köszönt, főleg nőként, akkor nem probléma, ha visszategezed.
2013. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Ő volt, aki tulajdonképpen "ráutaló magatartással" visszategezésre ösztönzött Téged. Csendőrpertu felnőttek között nincs.

Pláne egykorú személyek között. Abszolút helyesen tetted, hogy visszategezted.

2020. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fú de modoros lett volna, ha a veled egykorú, téged tegező nőt magázni kezded. Szóval jól tetted, hogy te is tegeződtél.
2021. júl. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!