Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a teendő, ha egy vadidegen...

Mi a teendő, ha egy vadidegen letegez, és értésére szeretném hozni, hogy helytelen volt?

Figyelt kérdés
Pontosabban azt szeretném kérdezni, hogy milyen "visszaszólás" ismert ilyen helyzetben? Kifejezetten érdekelnek az udvarias verziók is, de ha valaki egy nem túl udvarias, ellenben nem trágár és vulgáris változattal lep meg, azt is szívesen fogadom. Köszönöm előre is!

2013. jan. 20. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

-Ó bocsánat, nem emlékszem, mikor tegződtünk össze?

-Őriztünk már együtt disznót?

2013. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért egy kicsit változatosabb (és esetleg még humorosabb, vagy "ütősebb", erősebbet is szeretnék).
2013. jan. 20. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Ki tegezett le? Hány év van köztetek? Honnan ismered?
2013. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Joshy Ca$h ***** válasza:
100%
Visszafogott: Nem emlékszem hogy megittuk volna a pertut!
2013. jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Én csak mán közlöm, hogy nem ajánlottam fel a tegeződést.


Bunkó dolog v.kit kérdezés nélkül letegezni.

2013. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Miért zavar ez téged?


A magázás csak egy giccs , egy flanc ,teljesen felesleges.Jobb lenne ha végleg megszűnne , csak hülye helyzeteket teremt.

2013. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónak részben igaza van. Hacsak nem 60 éves vagy, a másik illető meg 15 és nem is rokon, úgy tényleg felháborító a letegezés. De ha vagy 40, ő meg 25 és mondjuk kollégák, rokonok, egyéb "szorosabb" kapcsolat, nem értem, mi a probléma. Tegezve is lehet tisztelni a másikat és magázva is lehet az ember kőbunkó.
2013. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha engem 36 évesen letegez egy 60 éves, azt nem tartom "illőnek". Az egy dolog, hogy idősebb nálam, de én meg nem egy gyerek vagyok...

Úgyhogy csatlakozom a kérdezőhöz: ilyenkor mi a teendő? Engem főleg az udvarias verzió érdekel.

2013. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: azért érdekel, mert a munkám miatt som emberrel találkozom (és rendszeresen találkozom ugyanazokkal az emberekkel), és egyes nyugdíjas korúak rendszeresen letegeznek. Én túlzott bizalmaskodásnak érzem. Jó lenne vmi olyan szöveget találni, amitől mintegy "maguktól" látnák be, hogy ezt nem kéne...
2013. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigieknek!

Egész jók vannak már eddig. Csatlakozva az előttem szólóhez, szerintem olyasmi is hiányzik még, amitől az illető rendesen elszégyelli magát.


És hogy miért zavar? Általában nem zavar. Általában ez valóban a bizalmaskodás, barátság, jó viszony jele. Ilyenkor még jó néven is veszem, és visszategezem. Ám vannak olyan helyzetek, amikor az illető, aki letegez felsőbbrendűségét próbálja valahogy kihangsúlyozni. Bár nem vagyok gyerek, középkorúnak sem vagyok épp mondható, így a tegezéssel pont könnyű dolga van. Jelzi ezzel, hogy ő a bölcs az okos az idősebb mennyivel felettem áll. Na most ha ezt érvekkel tudja megtenni az egy dolog. De ha ezt a tegezéssel próbálja az szerintem bunkóság. Kb hasonló, ha én a buszon a "Mi van mama ..." mondatkezdéssel kérdezek valamit egy idősebb hölgytől. Tehát összefoglalva nem maga a tegezés zavar, hanem az illető szándéka vele (taplóság). Egyáltalán nem kívánok vele "bizalmaskodni".

2013. jan. 20. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!