Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem elkeserítő,...

Csak szerintem elkeserítő, hogy felnőtt emberek minősíthetetlen stílusban, káromkodva, sértegetve kommunikálnak egymással?

Figyelt kérdés
Itt is, meg facebookon is azt látom, hogy sokszor tanárok, óvónők, kisgyermekeket nevelő anyukák, apukák, néha még nagyszüleim korú emberek is olyan stílust, és olyan ocsmány, trágár szavakat használnak, hogy az már siralmas. Ilyenkor az jut eszembe, hogy az óvodában is így beszélhet vajon a gyerekekkel? Meg, hogy aki így beszél nyílvános/közösségi oldalakon, az utána miért csodálkozik, ha a gyereke is hasonló stílusban beszél vele? Tényleg ez a normális, hogy elvileg értelmes, normális felnőtt emberek így kommunikáljanak? Csak engem keserít ez el?
2013. márc. 21. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Én itt még ilyet nem láttam,kérlek addj egy linket.
2013. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Na itt a vége felé már durván kezd elhatalmasodni a vita, trágár szavak értelem szerűen nincsenek, mert nem engedi a szabályzat, de durván sértegetik egymást a felek.

2013. márc. 21. 13:38
 4/10 Robi.88. ***** válasza:

Túl sok a beképzelt "okos" ember, akik még értelmezni sem tudják amit leír a másik és a saját problémájukat ide vetítik ki. Ja és persze az internet biztonságában:)

Tiszta bulvár:)

2013. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Welcome to the Internet.
2013. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, hogy internet, de ti nem gondolkoztatok el azon, hogy aki óvónőként, tanárként például facebookon olyanokat irkál közszereplők képei alá, az hogyan viselkedhet a gyerekeinkkel? És az például még csak nem is névtelen...
2013. márc. 21. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenkiben lapul valahol rejtett agresszió, elfojtott sérelem. Ennek előbb-utóbb ki kell jönnie.

Más kérdés, hogy nem szégyellik ezt leírni.

Én pl. ha ideges vagyok, akkor nem írkálok sehová, senkinek, mert tudom hogy azt később megbánnám.

2013. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mindenkiben lapul valahol rejtett agresszió, elfojtott sérelem."


Egyetértek. Élő beszédben, vagy más közvetlen kontaktus során működnek a tanult, berögzült szociális gátak. Ezek határozzák meg a kulturált viselkedést. Az interneten ezek a gátak kikapcsolnak, és nem érezzük annyira a társadalmi normák nyomását. Ilyenkor kicsit visszamegyünk állatba, kevésbé vagyunk empatikusak a másikkal szemben.


Úgyhogy szerintem is az internet, mint kommunikációs közeg a fő oka.

2013. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, a fő oka a butaság. Mindenki szeret kitűnni, mert az ember alaptulajdonsága a sikerorientáltság. Csakhogy egy buta ember nehezen talál ilyen tevékenységet, a sikertelenség hatása az agresszió. Ennek nagyon sok formája van, egyik a megbotránkoztatás. Meg lehet figyelni, hogy átlagos emberek akkor kezdenek el cifrán beszélni, vagy eresztenek meg egy káromkodást, ha valami nem jön össze. Minél érzékenyebb erre valaki, annál több kell, hogy levezesse a feszültséget.

Persze bizonyos idő után ez szokássá válik, akkor már hétköznapi beszédstílussá rögzül, minden helyzetben így beszél az illető.

2013. márc. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ez a modern 21. századi közvetleNEBB stílus, ez is az összetartozás jele a trágárság, mint a tegeződés is szerintem. Nyilván egy hívatalos helyen a dögunalom sablon szar hívatalos szöveget pofázza mindenki, ismerősi körben jó belazulni.

Ha meg valaki egy kultursznob gyökér, és bántja a fülét, annak tessék fülhallgatót használni, de az sem baj, ha nem kagylózik bele más magánéletébe!!

2013. ápr. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!