Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 21 évesen illetlenség nálam...

21 évesen illetlenség nálam kicsit idősebb ismeretleneket tegezni?

Figyelt kérdés
Nemrég egy ismerős szólt, hogy mért tegeztem le a kb 25-30 éves pénztáros lányt. Eddig természetes volt, hogy kb 30-35 éves korig tegezem az embereket, kivéve, ha valami nagyon hivatalos dologról van szó. Megkérdeztem pár rokont, és többen mondták, hogy nőket nem illik tegezni. Ez tényleg így van? Vagy ez régi régi szokás volt? Eddig hogy őszinte legyek, nem tűnt fel, hogy a korosztályomban bárki is máshogy tenne. Persze nem fogok egy velem egykorú lányt magázni, de mondjuk egy 30 körülit illene?
2013. márc. 24. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tegezheted.. Az illetők 95%-ának ez inkább jól esik.. Én még alig találkoztam olyan emberrel, aki felháborodott volna, ha letegezik. (kivéve persze a suttyókat, akik direkt paraszt módon tegezik le, plusz még be is szólogatnak). Én 40 vagyok, és a 20 év körüli lányok simán letegeznek mindenhol, és nekem jólesik :)
2013. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.. De hivatalos helyen, vagy pld. állásinterjún a biztonság kedvéért azért magázd a 30 körülieket is, az más tészta, más világ.
2013. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tegezheted ne harapják le a fejed. Én 23 éves nőként portás vagyok egy kollégiumba és sokszor magáznak a velem egy idős egyetemisták, ami elég rosszul esik így, meg furcsa is, de ha hivatalos dologról van szó, főleg állásinterjú vagy ügyintézés, akkor ott a 30 körüli nőket is inkább magázd az valóban más tészta. Ha esetleg munkahelyre mész és 30 körüli nő a kollégád akkor inkább magázd, legfeljebb majd szól hogy tegezd nyugodtan.
2013. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nyugodtan lehet magázni. Van erre egy mondás "Nem őriztünk együtt libát" Néha igencsak hiányzik az illemtudás a fiatalokból pedig nem vagyok olyan öreg.(33 F)
2013. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerek vagyok, egy másik gyereket természetesen letegezek/letegeztem. De felnőttként egy másik felnőttet magázok, ha csak nem olyan a viszonyunk, ami megenegedi a tegezést. Például kollégák vagyunk egy konferencián és ezt tudjuk is egymásról. Egy pénztáros nőt nem tegeztem le sem 20, sem 30, sem 40 éves koromban. Valaha dolgoztam pl. egy éjjel-nappal közértben. Rég volt, kb. 30-40 között voltam. A nagyon szabadjára engedett kisded a tizenvalahányévével bejött éjjel és azt mondta, hogy "csáá, b..meg!" Na, ezt azért nem szeretném. Akkor sem szerettem, ma sem. De azt is miért mondaná, hogy szevasz? Köszön egy jó estétet és kész. Nem fáj az.
2013. márc. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Pénztáros nőt NEM illik letegezni, ha idegen! És az sem illik, hogy a pénztáros, akinek "Jónapot kívánokkal" köszöntem "lesziáz".

Baráti társaságban, buliban, sporton természetesen tegeződsz a veled hasonló korúakkal. Az üzlet, bolt, posta stb azonban hivatalos helynek számít.

2013. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem illetlenség. Idegeneket, főleg ha 10+ évvel idősebbek nálad, az meg különösen. Még most 3 évvel a kérdés kiírása után is, amikor 24 éves vagy. Észre kéne már venned, hogy kiléptél a felnőtt életbe.
2016. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!