Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én olyan jókat szoktam röhögni...

Én olyan jókat szoktam röhögni éttermekben egyes emberek bénázásain, főleg egy csapóajtós étteremnél. Csak én szerintem "ciki", ha valaki ezt nem tudja?

Figyelt kérdés

Főleg a férfiak okoz problémát a csapóajtó, amikor a párjukkal készülődnek az étterembe.


A férfinek kell előre mennie vendéglátó helyeken, ezért két dolog szokott bekövetkezni: Vagy becsörtet a férfi, és szenvednek a csapóajtóval, vagy a hölgy megy elől és az arcáról lerí a zavarodottság, hogy nem szívesen megy be elsőként.


Ahelyett, hogy azt csinálná a hölgy, hogy miután bementek a csapóajtón, megvárja a férfit aki előre megy. A logika és az etikett szerint is így van. :)


A másik legjobb és legfeltűnöbb dolog éttermekhez kapcsolódóan, a ruha lesegítése a hölgyről. Valaki össze vissza. Nem tudják, hogy az egész lényege, hogy a hölgy minél kevesebb ideig "izzadjon". Ezért bemenetelnél először a hölgyről kell lesegíteni, távozáskor pedig előbb felöltözik a férfi, és aztán adja rá a ruhát a hölgyre.


Persze én is szoktam bénázni, hibákat követni, de csak szerintem olyan feltűnő és nyilvános dolgok, amiket ciki ha nem tud az ember?



2013. ápr. 2. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ezekkel a dolgokkal manapság már senki nem törődik és Magyarországon nagyon kis % jár étterembe, max Mc Donalds. Ha mégis 5 évente egyszer eljutunk étterembe, akkor azzal törődünk, hogy jót együnk, az összes többi mellékes. :)
2013. ápr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
az a helyzet, hogy én enni járok étterembe és nem azért, hogy másoknak tetszelegjek. irigylem a problémáid!
2013. ápr. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Amíg te megbámulod és kiröhögöd az embereket egy étteremben, addig ne tarts az etikettről kiselőadást.
2013. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Másokban a szálkát, magunkban a gerendát sem, igaz kérdező?

Az a baj, hogy tele vagyunk olyan emberekkel, mint te.

2013. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ritkán járok étterembe, és ha esetleg "bénázom", hát annyi baj legyen! Nem érdekel, ha ez esetleg valakit megröhögtet...

Azért megyek oda, hogy jól érezzem magam és finomat egyek. Nem foglalkozom azzal, mások hogyan viselkednek.

2013. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor most egy pozitív komment, szerintem ha valaki egy étterembe megy, tudjon már viselkedni. Nem szoktam állandóan azt figyelni, ki hogyan bénázik, de ha valamit nagyon bután csinál, azért szerényen szoktam mosolyogni :) Az illemet elsajátítani nem egy olyan lehetetlen dolog.
2013. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Mert szerinted kiröhögni a másikat nem illetlen?

Azt nem tartod cikinek?

2013. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha ad rá okot akkor nem :-).
2013. ápr. 2. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!