Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az szerintetek normális, hogy...

Az szerintetek normális, hogy mostanában az üzletekben boldog-boldogtalan mezítláb próbálhatja fel a lábbeliket?

Figyelt kérdés
Végigjártam két plázát is ma délelőtt, cipőboltokat néztem, mindenütt ugyanaz a látvány: mezítlábra próbálgatják a cipőt, papucsot. Az eladó ott áll előtte és egy szava sincs. Még segít is neki. Ez most normális dolog és én vagyok maradi, hogy fennakadok rajta? Vagy ti mit gondoltok?

2013. máj. 4. 13:09
1 2
 1/14 yuda ***** válasza:
100%

Eddig úgy tudtam, mezítláb tilos.

Legalább egy zoknit vigyen magával táskában, vagy valami....

Mondjuk úgy tudom elképzelni, hogy azért nem szólnak érte az eladók, mert ebből élnek. Ha elküldenék a tisztelt kuncsaftot, lehet nem jönne vissza....pénze bánná.

2013. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb boltban ki van írva, h tilos. Jobb helyeken titok zoknik is ki vannak téve a nők számára...
2013. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
furcsa, mert eddig ilyet én nem láttam sehol, sőt akin nem volt zokni, kénytelen volt venni egyet a boltban, ha cipőt akart próbálni
2013. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Több olyan boltban jártam, ha nem volt valakinél harisnya-zokni, az eladó adott egyet.

Én egyébként mindig abban próbálok cipőt, mert valóban nem higiénikus. Sőt, ha megvettük a cipőt, ajánlatos otthon kimosni, mert ki tudja, hányan próbálták fel előtte mezítláb. Sajnos, nem tudni, gombás volt-e esetleg a lábuk.

Ami rohadt egy nyavalya, mert nagyon nehéz kikezelni.

2013. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Tegnap voltam Deichmannban, egy csaj mellettem pont mezítlábra próbálgatta a cipőt, pedig ott csak annyit kellett volna tennie, hogy elmegy addig a rohadt próbazokni-dobozig kivenni egy párat... sztem gusztustalan. Elvárható lenne, hogyha megveszek egy cipőt, akkor abba senki előttem bele ne rakja a lábát. Főleg, hogy ki tudja, az adott láb mennyire gombás, izzadt...
2013. máj. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én eddig olyan hellyel találkoztam, ahol nem engedték zokni/harisnyazokni nélkül felpróbálni a cipőt (Kínai üzletben is!)


Szerintem sem higiénikus dolog, és nagy mínusz a boltnak.

2013. máj. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem kérdésedről az jutott eszembe, hogy nemrégen volt egy olyan kérdés, amikor az illető azért háborodott fel, mert nem engedték neki, hogy mezítláb felpróbáljon egy cipőt.

Persze ő is kapta a válaszokat, hogy ez nem illik.


A végén nagy boldogan közölte velünk, hogy talált egy olyan cipőboltot, ahol zokni nélkül is próbálhatott.


Én sem megyek cipőt vásárolni zokni nélkül, ez alapvető higiéniai előírás /lenne/.

2013. máj. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen van ingyen próbazokni is...

Mondjuk van pár fajta cipő, amit elég nehéz próbazoknival próbálni, mert olyan a kialakítása (főleg szandál), de anélkül szerintem sem illik.

2013. jún. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem ! Én mezítláb hordom minden cipőmet már mióta, még télen se húzok zoknit, csak női átlátszó vagy fekete harisnyanadrágot, mert utálom a zoknit, fiú vagyok ! Én ma életembe először megyek mezítláb cipőt venni, már nagyon várom !!!
2013. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

09:33

És megengedték neked tegnap, hogy mezítlábra próbálgasd a cipőket?

2013. jún. 27. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!