Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik valakit megkínálni...

Illik valakit megkínálni zsepivel, ha folyamatosan szipog mellettem?

Figyelt kérdés
Van egy férfi, akivel sajnos reggelenként rendszeresen utazom együtt és sokszor mellém ül le. Halálra idegesít, hogy egész úton (30 perc) szipog és szívja az orrát, undorító, felfordul tőle a gyomrom. Gondoltam, szólok már neki, hogy kér-e zsepit, csak tartok tőle, nehogy valami idegbeteg legyen és a végén még leüt :)

2013. máj. 22. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
kínáld meg zsepivel de legyen menekülési útvonalad:D
2013. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

egyszer a postán álltam, és egy néni mögöttem szörtyögött, azt hittem megőrülök (jó hosszú volt a sor)

megkérdeztem, hogy adhatok-e egy zsepit. furán nézett rám, nem értette, és azt mondta, "nem kell"


ennyi :D

2013. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bocipók ***** válasza:

Ha kér, ha nem, dobd meg eggyel.

Akkor már nem tudja visszautasítani.

2013. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem van ismerősöm aki egyfolytában szipog, pedig nem is náthás ... a feleségem megőrül tőle, engem nem zavar
2013. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan vicces beszólások jutnak eszembe, csak nem merem kimondani, mert nem tudhatom, ki ül mellettem éppen :)
2013. máj. 22. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Még az is lehet, hogy örülne neki.

Mivel allergiás vagyok (por és pollen, de elég durván), gyakorlatilag tavasztól őszig folyamatosan szipogok, könnyezek és tüsszögök. Többnyire felkészülök, és van nálam zsepi, orrcsepp, tabletta, de egyszer-kétszer előfordult már, hogy a másik táskámban felejtettem a "túlélőfelszerelést", és nem volt. A 30-40 perces úton végig szipogtam, szenvedtem, de (mivel lehettem kb. 14 éves) nem mertem senkit megszólítani, hogy nincs-e egy zsepije. Míg végül egy néni adott. Nem győztem hálálkodni. :D

Szóval én a helyedben megkínálnám.

2013. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bocipók ***** válasza:
100%

Engem is nagyon idegesítenek az ilyen emberek.

Félreértés ne essék, aki allergiás azért az fel van készülve és kifújja (meg látszik is rajta, hogy nem szimplán igénytelen, aki az agyáig szívja a cuccost, de ki nem fújná).

Amúgy egy kis érdekesség: Angliában nem divat kifújni, ott folyamatosan szipognak, szívják.

Svédországban meg tüsszentéskor a könyökhajlatukba tüsszentenek, ott sem divat a zsepit előkapni.

A törökök meg azt is gusztustalannak tartják, ha valaki az orrfújást nem a WC-n végzi.

2013. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Simán lehet allergia vagy orrsövényferdülés, meg száz más baj. Volt egy munkatársam, folyamatosan tolta. Jó srác, bírja mindenki, meg jó nagy dumás. Mivel a valódi önmaga teljesen felülírja ezt a fura esztétikai sallangot, észre se veszi az ember. Persze ha szemétkedni akarsz vele, akkor adódik azért, hogy beállsz csinálni te is... :)


Szóval valószínűleg olyasmi, amitől ő is azonnal megválna, ha tehetné, de mivel nem teheti, inkább megszokta és nem figyel rá. Neki bevált, javaslom próbáld ki te is! :)

2013. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
nem szeretnék náthás török lenni
2013. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudhatod a szipogás okát, nem mindenre a taknyosság a magyarázat...

Zsepivel megkínálni nem illik, egyenesen sértésszámba megy.

2013. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!