Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért bunkók a koreaiak?

Miért bunkók a koreaiak?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit durva kérdés.

Nyílván statisztikailag vannak nem bunkók is, ebben biztos vagyok.

DE. Az elmúlt pár hétben megfigyelhettem őket...és azt kell hogy mondjam, még nem találkoztam ennyire unszimpatikus népséggel. SOHA. Egyszerűen bunkók, gondolom ez inkább valami óriási kultúrális differencia miatt van így...ők ezt biztos nem látják bunkóságnak, amit mi meg igen.

Bevágnak eléd, lökdösődnek, könyökölnek...kellemtlenek, udvariatlanok.

Plusz még hangosan finganak és böfögnek.

Sajnálom, de ezt tapasztaltam...tudom jól nagyon sztereotíp, amiket írok, meg nyilván van sok jófej is.

Más is tapasztalt hasonlót?

Gondolom ez a viselkedés náluk tök normális.



2013. jún. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Társadalom válogatja a mentalitást. Mi magyarok például túl pesszimisták vagyunk az élet dolgaival kapcsolatban. A tapasztalataid pedig azt mutatják, hogy a koreaiak túlzottan udvariatlanok. A japánoknál pedig megint más a helyzet, ők nagyon tartózkodóak és megfontoltak.

Az adott ország ezt nevelte ki az emberekből, a felnőttek, szülők, pedig helyes példaként ezt adja tovább az utódoknak.

Bár igaz, én még nem voltam Koreában, az ottani helyzetek miatt nem is igazán szeretnék menni, de ilyen sztereotípiákat minden nemzetnél lehet találni.

Személyes véleményem alapján a svédek még nagyon ridegek tudnak lenni, bár igaz, ők tiszteletteljesek.

2013. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem voltam még Koreában, de volt 3 koreai ismerősöm is. Náluk nem tapasztaltam ezt, sőt, nekem úgy tűnt, hogy nagyon nagyon kedvesek. Persze 3 emberből még nem lehet általánosítani. Az viszont tény, hogy nagyon durvák tudnak lenni, pl. a legutóbbi téli olimpián Yuna Kim rajongók nagyon durván lehurrogtak egy észt versenyzőt, mert szerintük nem viselkedet az edzésen tiszteségesen a koreai versenyzővel. Plusz a net tele van nagyon negatív kommentekkel más versenyzők felé.
2013. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
NEM bunkók.. -.-
2013. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem nincs igazad. Emberfüggő kérdés. A böfögés amúgy náluk szokás, nem számít illetlenségnek, ők ezt szokták meg. Nekik lehet mi is furcsák vagyunk. Ők a legvendégszeretőbb, legkedvesebb nép, akik nagyon közvetlenül viselkednek a külföldiekkel. Ezt olvastam egy lány blogjában is, én még nem jártam Koreában, de nagyon sok videót nézek róluk és én ilyet biztos nem mondtam volna rájuk, persze egyértelmű, hogy ott is vannak kivételek.
2013. okt. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tudom.régi kérdés, de én is azt tapasztalom, hogy bunkók. Itt legalábbis a Koreai boltban mellettünk azok. Inkább járok a kínaiba kicsit messzebb. Ott nagyon rendesek és szépen beszélnek. Persze a bolt vezető csaj ott is rendes na de a pultosa gondolom a férje lehet na az egy igazi gyökér ő szokott lenni ott a legtöbbet.
2022. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!