Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért illetlenség USA-ban a...

Miért illetlenség USA-ban a vendégeket megkérni, hogy vegyék le a cipőjüket?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 09:58
 1/6 zabmester ***** válasza:

Mert ott nem szokás mindenhol cipőt levenni. Az is az öltözék része.

De igazából ez olyan, mint hogy más országokban meg miért illetlenség cipőben bemenni valahova. Hát csak, mert ez a szokás.

2013. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Hogy elgondolkozz, visszakérdeznék: hogy van valakinek pofája megkérni egy vendéget, hogy vesse le a cipőjét ? Hogy-hogy nem szégyelli magát ? Azt hiszi, hogy a vendég is a tehénistállóból jött, mint ő ? Ezen kellene elgondolkodni...
2013. jún. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Hát nem tudom, szerintem elég nagy illetlenség nem levenni a cipőt, ha a házigazdáék nem cipőben járnak otthon. A cipőddel, még ha nem is a tehénistállóból jössz ki, az utcán járkálsz. És amég nem olyan helyen laksz, hogy akár az utcát is felnyalhatnád, olyan tiszta, addig illik figyelni arra, hogy ne vidd be a koszt oda, ahova a házigazda sem teszi. Mit szólnál, ha valaki cipőben lépne az ágyadra? Csak mert az is az öltözék része...

Nem takar semmi intim részt, még csak nem is kínos (még falábbal sem) cipő nélkül mutatkozni. Akkor miért ne vennéd le? Miért nem tiszteled meg vele a vendéglátódat, hogy nem hordod be vele a lakásba az utcáról az összes dzsuvát?

És, hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem ez ott sem illetlenség (illetve inkább a primitív emberek veszik sértésnek). De nálunk is voltak már olyan vendégek, akik cipővel bementek a szobákba, összekoszolták a padlószőnyeget. Nem szóltunk nekik, hogy ne érezzék magukat kellemetlenül, de nem örültem neki.

2013. jún. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Érvet és ellenérvet egyaránt lehet felsorakoztatni... én inkább az eredetére világítanék rá: gazdálkodó ember ugyebár ellátja az állatokat az istállóban (reggel-délben-este) és utána bemegy a házba. Érthető, sőt elvárandó, hogy a koszt ne vigye be, váltson cipőt... A szokás a zsigereiben is benne van, akkor is, amikor városra költözik.

Ha London, Párizs és München összes háztartását veszed (20-25 millió ?) és vaktában beállítsz egybe-tízbe-ezerbe - sehol sem várják el, hogy levesd a cipődet, de még nem is értik, hogy miért teszed. Egyenesen balkáni (keleti) szokásnak tekintik - joggal.

Igaz, hogy jól fog, amikor hozzuk hazulról az ingyen szalonnát, zöldséget, gyümölcsöt - de a szokásokat hagyjuk ott...

2013. jún. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem illetlenseg csak szokatlan/fura.
2013. jún. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez kellene az alap legyen,hogy ha vendeg jon, leveszi a cipojet, kiveve ha a vendeglato azt mondja, hogy maradhat. akit ez zavar, az ne jojjon hozzam vendegsegbe, en se viszem be mashoz a koszt. nem, nem azert mert tehenek ganezasa utan megyek valakihez, hanem mert egyszeruen az utcan is felszedi az ember talpa a szemetet, koszt, piszkot, sarat, stb....
2015. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!