Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik akkor köszönni, ha...

Illik akkor köszönni, ha megyek például a folyosón és többen állnak, beszélgetnek egymással? Vagy illetlenség közbevágni egy köszönéssel?

Figyelt kérdés
Ezen régóta gondolkodom, mert én szoktam, csak az a tapasztalatom, hogy ilyenkor a beszélgetők nem nagyon köszönnek vissza. 27/N
2013. júl. 9. 18:32
 1/4 sándorjános ***** válasza:
Érdemes beállni közéjük és várni, amíg a beszélő befejezi, de már akkor elkezdhetsz köszöngetni azok közt, akik kevésbé érdekeltek a beszédben, hanem inkább rád figyelnek (mivel észrevették a szándékod).
2013. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mondjuk, ha 2 ember beszélget egymással és olyan dologról, amihez nincs közöm? Elég nagy pofátlanság lenne közéjük állni, ha hozzá se tudnák szólni, meg nyílván nem is nekem szólna a mondandójuk.
2013. júl. 9. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Ahhoz nem kell közéjük állni, hogy köszönj. Odaköszönsz, amikor elmész mellettük, aztán ha észreveszik, visszaköszönnek, ha nem, akkor meg nem. Ez ilyen egyszerű, nem kell ügyet csinálni belőle. Ettől függetlenül illik köszönni, csak olyankor felesleges, ha mindegyik arccal háttal áll neked.
2013. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönj oda, csak úgy félhangosan. Aki akarja, az meghallja...
2013. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!