Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Zokni nélkül felvett cipő...

Zokni nélkül felvett cipő most belefér a szokásokba?

Figyelt kérdés

Tegnap kerti buli volt nálam, többen is zokni nélkül, mezítlábra húzott cipőben voltak. Azt hittem mindig, hogy titokzoknival veszik fel, amikor úgy látszik, hogy nincs a lábán zokni, de most levettük a cipőnket, mert a füvön jó volt mezítláb mászkálni, és így láttam, hogy többen is eleve zokni nélkül húzták fel a vászoncipőjüket.


Ez most belefér a mai szokásokba, divatba?



2013. aug. 20. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányoknál talán, nekem mondjuk nem tetszik a sport- vagy vászoncipő zokni nélkül. Kis zoknival a legjobb, ami kicsit kilóg, nekem a titokzokni se tetszik. Mondjuk én ilyen sportcipő jellegű cipőt csak hosszú nadrággal veszek fel. Amúgy is tök beleizzad a láb sztem ha nem veszel zoknit a zárt cipőhöz. Nem extrém gáz de nekem nem tetszik és nem hordanám így. L23
2013. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
bele
2013. aug. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Hát, a falusiaknak belefér. Egy ötlet: nézd meg kinek nem volt zoknija és azt többé ne hívd meg. Minőségi javulást fogsz tapasztalni...
2013. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem is az, hogy ízléstelen lenne vagy ilyesmi, csak nem praktikus. A zokni azért (is) van, hogy védje a lábadat, ha nincs zokni, a cipő könnyen feltörheti. Én is szoktam néha zokni nélkül viselni a cipőt, de csak nem kell sokat sétálni, mert egy párszor már jártam úgy, hogy egy amúgy teljesen jó cipő emiatt feltörte.
2013. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
84%

"falusiaknak belefér".....pffffff te jó ég te városi überintelligens íkú fájter lehetsz. Képzeld a falusiak még mindig mezítláb járnak mindenhova, és gyertyával világítanak, és a tehénnel(már ha tudod mi az) alszanak egy helyiségben.

Bocs de az ilyen kommentek mindig kiakasztanak. Azért gondolkodjunk már mielőtt leírunk valamit. Ez a 21. század, fel kéne ébredni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: én nem venném fel. Akkor vagy cipő rövid szárú zoknival, vagy papucs mezítláb, vagy ha olyan a buli, akkor teljesen mezítláb, ahogy te is írtad.

2013. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Előző vagyok.

Lemaradt: 23/F

2013. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem fér bele a divatba és azt mondom bunkóság zokni nélkül cipőt húzni, akkor eret vágsz magadon?
2013. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem belefér, ha normálisan tisztítod a cipőt és krémekkel ápolod az egyébként is ápolt lábad.
2013. aug. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
9%
Bele ! Én péntek veszek magamnak 1 vászoncipőt, és azt is mindig mezítláb fogom hordani, mint az összes többi cipőm !
2013. aug. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 nagylzs ***** válasza:

Hogy a divatba belefér-e azt nem tudom, de tojok a divatra. Számomra nem az a lényeges hogy épp mi a divat, hanem hogy mi a célszerű, a praktikus, a kényelmes stb. A divat a sor végén kullog.


A szokásba való beleférés másik kérdés. Zokni nélkül cipőt hordani nem célszerű és nem praktikus. Nem sorolom föl hogy miért, elég egyértelmű. Ezért én nem szívesen szoknék rá. Tehát szokásként: kerülendő. Különleges helyzetben lehet róla szó!

2013. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!