Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ünneplitek a Halloweent?

Ünneplitek a Halloweent?

Figyelt kérdés
Én nem az tuti,meghagyom a majmoknak:DD
2009. okt. 30. 22:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
55%
22.30.-nak Magyarországon már az 1900-as évek elején is( ha nem előbb) állítottak karácsonyfát.50 éve pedig biztosa,mér az én gyerekkoromban is volt,és 70 éves vagyok.Egyébként én is ostobaságnak tartom a Hallowent,éppúgy mint a Valentin napot.De divat az divat,aki akarja kövesse,
2009. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
88%

22:35 kicsit el vagy tévedve, a szeretet ünnepe bizony a Karácsony!

(talán a "szerelmesek" ünnepével kevered)

2009. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
42%
A karácsony Jézus születésének az ünnepe.
2009. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%
Ja de a szeretet ünnepének is hívják!
2009. okt. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
88%
Én nem ünneplem, de nem zavar, ha más ünnepli.
2009. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%

1. mondjuk, hogy igen. (bár nem a közismert formában)

2. a Halloween a kelta Samhain és a keresztény Mindenszentek kereszteződéséből nőtte ki magát. A nevében is benne vannak a szentek. És eredetileg pogány ünnep volt, csak a középkorban a keresztény egyház, hogy megtartsa híveit, a pogány ünnepekre tette saját ünnepeit.

3. a Karácsony esetében is igaz ez, az volt a Téli napforduló ünnepe (más néven a Fény ünnepe, tüzet és fáklyát gyújtottak)

4. a Valentin nap a madarak szaporodásának kezdete az évben, innen a kapcsolat a szerelemmel

2009. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
45%

Nem ünnepeljük, és az ismerőseim között sem ünnepli senki. Jól írta valaki előttem, divat-divat, majd elmúlik...vagy nem, de engem ez nem érdekel. A valentin nap ugyanilyen, azt sem ünneplem soha.

Én már csak ilyen egyszerü vidéki magyar vagyok, na kövezzetek mááá meg lécci a sötétségem miatt :D

2009. okt. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem kövezünk meg. Amúgy szerintem nem divat, csak egy ok arra, hogy egy jót bulizzanak beöltözve. (bár titkon örülnék, ha ismernék a mögöttes tartalmat is).


és igen, ünneplem, mécsest gyújtok.

2009. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
71%

én Halottak Napjára emlékezem(nem hiszem,h az ünneplés jó szó rá)...kimegyek a temetőbe, elrendezem a sírokat, mécseseket, és otthon is gyertyát gyújtunk, minden halottunkért egy szálat...valamint a régi néphagyomány után kiteszünk egy pici sót,vizet és kenyeret


a kisgyerekek szoktam halloweenezni a családból, a 8-10 évesek, őket nem bántjuk,hiszen nem értik még úgysem ennek a lényegét...varrunk nekik jelmezt és elengedjük őket a halloween zsúrra, de mi nem csinálunk hülyét maunkból felnőtt létünkre


(20/L)

2009. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
52%
elnézést, kimaradt egy szó: az ünneplés NEM jó szó rá...
2009. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!