Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ünneplitek a Halloweent?

Ünneplitek a Halloweent?

Figyelt kérdés
Én nem az tuti,meghagyom a majmoknak:DD
2009. okt. 30. 22:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
70%
Igen, az ünnep nem jó szó, inkább megemlékezésnek mondanám. Nálunk az a szokás, hogy kimegyünk a temetőbe, viszünk virágot, és mécsest gyújtunk.
2009. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ!:)Megnyugodtam,hogy nem csak én tartom hülyeségnek,hanem itt a nagy többség is..,viszont azokkal sincs bajom akik esetleg megünneplik!! Amúgy aki nem tudta mikor van Halloween annak irom,hogy november 1-jén! Másfelöl meg ezért nem is ünneplem,mert én is kimegyek a temetőbe,sajnos:( És ilyenkor nincs kedvem ünnepelni..
2009. okt. 31. 21:31
 23/32 anonim válasza:
68%

" Amúgy aki nem tudta mikor van Halloween annak írom,hogy november 1-jén! "


Nem akartam hozzászólni ehhez a témához, de ki kell hogy javítsalak: [link]


" A halloween az angolszász országokban a boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe október 31-én. "


Tehát, ez a két "ünnep" két különböző dolog...

Nem illik összekeverni.

2009. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
41%

Szóval :


"Megnyugodtam,hogy nem csak én tartom hülyeségnek,hanem itt a nagy többség is..,viszont azokkal sincs bajom akik esetleg megünneplik!!"

Dehogy nem .. egyenesen majmoknak nevezed őket ! így a mondat második fele egyáltalán nem hiteles.


"Amúgy aki nem tudta mikor van Halloween annak irom,hogy november 1-jén! "

nem talált november 1-jén volt.


"én Halottak Napjára emlékezem(nem hiszem,h az ünneplés jó szó rá)...kimegyek a temetőbe, elrendezem a sírokat, mécseseket, és otthon is gyertyát gyújtunk, minden halottunkért egy szálat...valamint a régi néphagyomány után kiteszünk egy pici sót,vizet és kenyeret"

Mi is ezt szoktuk csinálni halottak napján ami nem esik egybe a Halloween - nal. Halottak napja : [link]

azért mentünk ki november elsején a temetőbe mert másodika munkanap.


Valamint miért is csinál valaki magából hülyét ha beöltözik ? ezt nem értem...

én speciel "megünnepeltem" a Halloween-t (összeültem néhány régi barátommal maskarában akivel már régen találkoztam és egy kellemes estét töltöttünk) és megemlékeztem Halottak napján (mint leírtam), miért ne lenne ez a két dolog összeegyeztethető ? és miért kell leszólni az embert valamint lepontozni ?

ez most tájékozatlanság volt a részetekről vagy egyszerűen bunkóság ?

2009. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Köszi,mindig tanul az ember..:)
2009. nov. 5. 22:49
 26/32 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le,hiszed vagy sem..,a majmosban igazad van,tőlem aztán meg ,úgy egyezteted össze a kettőt ahogy akarod!Én nem veszem át semilyen más kultúrának a hagyományát és kész!:P
2009. nov. 5. 22:54
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

A halloween egyébként október 31-én van.


[link] elég jó kis leírás

2009. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
A tudatlanság nem hatalmaz még senkit sem fel a bunkóság jogával, vagy nem kéne ..
2009. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
nem, de a Halloween nem egyébként sem amerikai ünnep...
2010. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
igeen
2010. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!