Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg súlyosabb dolog azt...

Tényleg súlyosabb dolog azt mondani, hogy "szeretlek", mint lefeküdni valakivel?

Figyelt kérdés

Manapság minden filmben következetesen ezt lehet megfigyelni: már rég töcsköl az adott pár, aztán hatalmas dráma lesz abból, hogy kimondják az 'sz' betűs szót. De nem csak így nézve is mindig hatalmas jelentősége van a filmekben ennek a szónak, én viszont ezt a saját kapcsolataim során egyáltalán nem így tapasztaltam.

Az én kapcsolataimban a "szeretlek" általában az első csók előtt jött, vagy adta magát a csók és onnantól használtuk a "szeretlek" szót és nem volt külön dráma az első használata.

Másoknál mi a helyzet? Szeretlek/első csók/első aktus, kinél mi a sorrend?

Tudom, hogy elég idétlen kérdés, de zavar, hogy nem tudom, hogy az én eddigi kapcsolataim voltak az átlagostól eltérőek vagy a filmekben oldják meg ezt idiótán azzal, hogy ekkora szerepet tulajdonítanak egyetlen szónak. Nem azt mondom, hogy nincs súlya annak, hogy valakinek ezt mondjuk, de sokszor van olyan, hogy már hónapok óta sülve-főve együtt vannak aztán az egyik kimondja, hogy 'szeretlek' és az mindent megváltoztat...


2009. nov. 8. 18:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Én első csók előtt még sosem használtam a szeretlek szót egy kapcsolatban. Szerintem így veszít a jelentőségéből, minthogy akkor is, ha valaki nagyon sűrűn mondja. Nem szabad ezt elsietni, számomra ez sokat jelent és nem mondom mindenkinek úton-útfélen. Előbb tisztába kell jönnöm az érzéseimmel.
2009. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ez a fura nekem: milyen kifordult világ már az, ahol egy szónak nagyobb erőt tulajdonítunk, mint a szexnek/csóknak? De tényleg, itt valami nagyon el van romolva.

Ha valaki 20 évesen még szűz, neadjisten nem hisz a házasság előtti szexben, esetleg nem dug annyit, mint a nyulak, akkor mindenki körberöhögi, tizenéves suhancok nyalják-falják egymást mindenki szeme láttára az utcán, de egy szónak valami mágikus erőt tulajdonítunk. Nem inkább az első csóknak, az első aktusnak kéne ilyen erős dolognak lennie egy szó helyett? Nekem ez rendkívül fura még akkor is, ha tudom, hogy mekkora szexőrület kezd úrrá lenni a világon.

És felesleges azzal előjönni, hogy "az ösztönök". Az ösztön a fajfenntartás és nem a kotonban dugás, nehogy véletlenül az legyen belőle, amire kitalálták ezt a funkciót (gyerek).

2009. nov. 8. 19:18
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
Szexelni nem csak szerelemből lehet, a szót kimondani viszont akkor szoktuk, ha így is érezzük.
2009. nov. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Egy tízesbe lefogadom, hogy nő vagy.

:D

2009. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Elnézést a stílusért, egy ismerősöm gyermekével beszélgettem ilyen dolgokról (17 éves, én jócskán 30 fölött járok) és engem tényleg, őszintén mélységesen megdöbbent, hogy a mai tiniknek már nem extra, ha este valami buli után az ágyban kötnek ki, a csókolódzás pedig már inkább jópofa, mint romantikus dolog, de ha valaki azt mondja, hogy "szeretleg" az tök durva, meg milyen ciki már...
2009. nov. 8. 19:31
 6/25 A kérdező kommentje:

"Szexelni nem csak szerelemből lehet, a szót kimondani viszont akkor szoktuk, ha így is érezzük."


Miért, mi másból szexelsz, ha nem szerelemből? Arra találták fel az önkielégítést, sokan még jobban is szeretik csinálni azt, mint a szexet, sőt, netes szavazások alapján a többség így van ezzel... :)

2009. nov. 8. 19:35
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a válaszoló magára értette, hogy nem csak szerelemből lehet szexelni. Te magad mondtad, hogy megdöbbentenek a fiatalok.. Ha összerakod a kérdésed és amit előtte írtál, na akkor mi jön ki..? :)
2009. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Általános alanyként használtam az E/2-t elnézést érte, senki ne vegye magára!
2009. nov. 8. 19:48
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
rengetegen szexelnek többfajta okból szerelem nélkül, épp ezért van úgy, hogy lehet hogy csak szexelgetésnek indul az egész, majd később alakul ki az érzés, amikor is kimondják azt a bizonyos szót, hogy szeretlek
2009. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg "kényelmesebb" dolog minden szexuális kapcsolatra ráhúzni, hogy szerelemből fekszenek le egymással, mint bevallani, hogy pusztán a testiség vonzza egymáshoz a két embert. Pedig ez nem szégyen. Az a rosszabb, ha nem merjük bevallani magunknak, és a világnak, - na meg a párunknak - hogy ez nem igazi szerelem.

Másrészt meg vannak olyan emberek is, akik nem dobálóznak ezzel a szóval örökké, de nyilvánvaló, hogy szeretik a párjukat.

Az meg, hogy mikor mondja ki valaki, szerintem teljesen mindegy. Talán a szeretkezés után meghittebb a hangulat, azért mondják ilyenor, nem tudom.

2009. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!