Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az gáz, ha olyan tárgyat...

Az gáz, ha olyan tárgyat ajándékozok el, ami nekem már nem kell?

Figyelt kérdés
Alig használt dolgokra gondolok, amik nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket és a csomagolásuk nincs meg vagy csak hiányos. Karácsonyra például gáz ilyet adni?

2013. okt. 13. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
igen. Olyat adj bárkinek is, amit magad is szívesen használnál, aminek te is örülnél ha kapnál.
2013. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, kinek. Olyannak ne add, aki tudja, hogy honnan van. De tágabb családban, barátoknak én is sokszor találok otthon ajándékot. Kaptam például egy kávéskészletet, amit mi nem tudtunk használni, mert elég tejesen isszuk a kávét, az icipici csészékbe meg legfeljebb feketén fért bele. Unokatesóm akkor költözött össze a barátnőjével, boldogok voltak vele karácsonyra. Annak speciel megvolt az originál csomagolása, de semmi perc alatt lehetett volna neki valami szép kis kartondobozt készíteni.
2013. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de ne karácsonyra.

Persze ha olyan illetőnek adod, aki nem él túl fényesen, akkor biztosan örülni fog az ilyen ajándéknak is.

2013. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én adnék mellé valami apróságot, mondjuk egy doboz csokit, és olyannak adnám, akiről szinte biztosan tudom, hogy örülni fog neki (ha ruha, akkor jó rá, valószínűleg tetszeni fog neki stb).
2013. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg,hogy te mit csináltál vele, hanem annak, akinek adod, mit jelent?

Ha hasznos és jó neki, tetszik is - akkor jó ajándék.

Ha nem, akkor meg nem jó.


Ha a "nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket" azt jelenti, hogy használhatatlan, akkor ne add oda senkinek.


Ha csak a csomagolással van gond, csomagold újra.

2013. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem, de attól függ kinek és mit ajándékozol oda.
2013. okt. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!