Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem büntetik meg azokat,...

Miért nem büntetik meg azokat, akik mindenféle alapítvány nevében saját zsebre kéregetnek?

Figyelt kérdés

Ez senkit sem zavar?

Én nagyon mérges szoktam lenni az ilyenekre, mert miattuk egy csomóan már a rendes szervezeteknek sem akarnak adakozni, mondván "az is átverés".

Nem egyszer láttam ilyet, hogy viszonylag jól öltözött nő, vagy férfi, vagy mindkettő lenyomnak valami kamu sztorit, kamu alapítványt (vagy igazi alapítvány nevét használják az átveréshez), mappával a kezükben, és akkor adakozz. Mind1, hogy hol, áruházak parkolója, vagy vmi utcában, vagy becsöngetnek stb. Már onnan lehet tudni, hogy átverés, hogy se adószámot se igazolványt se semmit nem mutatnak, nem is akarnak, meg nincs is.

Ha valaki ad pl egy 200-ast, akkor fintorognak, és elküldi az adott embert a fenébe, mert hogy mi ez, stb. Láttam olyan nőt, aki rendszeresen kéreget ily módon, és egyre divatosabb cuccokban mászkál.


Ha a hajléktalanokat megbüntetik, mert egy adott területre mennek ahova nekik tilos, akkor ezt miért nézi el mindenki?

Vagy csak engem zavar?


Hozzám múltkor odajött egy nő, hogy rákos kisgyerekeknek gyűjt pénzt. Semmi mást nem fogad el, csak pénzt. (ezt kijelentette) Majd mikor megkérdeztem, hogy akor mi az alapítvány pontos címe, adószáma, mert inkább elviszem személyesen, akkor nem szólt semmit, gyorsan futott a lehetséges következő áldozathoz.


Nektek mi a véleményetek az ilyenekről?



2013. okt. 15. 13:56
 1/5 A kérdező kommentje:
A rendőrség se tud semmit csinálni? Elveszik a kéregetett pénzt, hogy hamis adatokkal átvernek embereket?
2013. okt. 15. 13:57
 2/5 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem a rendőrség tud mit csinálni. Ha ilyet látsz és alapos a gyanúd, akkor hívd őket aktuálisan. Majd ők igazoltatják, kikérdezik, bekérik a munkához való jogosítványát.

Természetesen a te adataidat is, ezért legyen alapos indokod.

Logikusan a legközelebbb levő járőrt küldik oda.

2013. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak nem is jól öltözött embereket szoktam látni, hanem a lehető legolcsóbb, legigénytelenebb (bár bizonyos körökben "trendi") módon felöltözött egyedeket, akiket magára igényes alapítvány nem is alkalmazna. Sőt a többség még utánam is kiabál és káromkodik, ha elmegyek mellettük, amit rendes alapítványosok szintén nem csinálnának. Mivel metróállomás környékén lakom, már ki tudom szűrni, ki az, és nagy ívben elkerülöm.

De tényleg nem értem, ezt miért nem büntetik, folyton zaklatják az embereket, és saját zsebre dolgoznak... ellenben ha egy árus egyszer nem ad nyugtát egy nyári vásáron, akkor máris patália van, pedig ez undorítóbb magatartás sztem.

2013. okt. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már azt se tudom mi igaz, mi nem. Ma is jött valami nő, becsenget, hogy valami gyerek kézprotézise 6 millióért meg ilyenek. Mutogat papírokat, hogy megbízás, meg engedély meg fäszom tudja. Mondom oké, van valami számlaszáma vagy valami. Néz félre, hát öh ők Miskolcról érkeztek és az az igazság most nincs ilyen. Mondom jó nekem meg nincs készpénzem. De erre adott egy cetlit, amin valami alapítvány neve van, meg számlaszám, meg adószám, honlap meg minden. Megnéztem a neten, tényleg van ilyen, az a kisfiú is rajta van, akinek a képét mutatta. De most nem értem, akkor mit jött itt zavarba attól, hogy nincs készpénz?


De kicsit nekem az igaziakról is az a véleményem, hogy oké kell kampányolni, hogy megismerjék őket, de ha este hétkor becsönget hozzám valami vadidegen azzal, hogy kézprotézisre gyűjt valakinek, az nekem már durva nyomulás és nem kérek belőle. Főleg, ha azt nézem, hogy állandóan ilyen-olyan gyűjtőkbe és kéregetőkbe botlik az ember, hátha mindnek adnék, akár csak egy keveset is egy-két hónap múlva állhatnék én is ott kéregetni.De most mi alapján döntsem én el, hogy akkor melyik néhánynak adok?

2013. okt. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ilyen legközelebb "zaklat", anélkül, hogy igazolni tudná a kilétét, meg hogy kinek dolgozik, rendört hívok. Nem létezö alapítványok nevében pénzt kicsalni másokból enyhén szólva is LOPÀS. Nekem elegem van. Nehogy már ezek terrorizáljanak és csináljanak rossz lelkiismeretet másoknak! Kész röhej. Imádják a tanulókat is megcélozni, mert azokról ugye köztudott hogy tele vannak tömve pénzzel, mi...?

Jogos a kérdés, hogy nekik miért nézik el többen a ténykedésüket. Talán mert rafináltabban akarnak pénzhez jutni. Nem mindenkinek esik le, hogy csalókkal áll szemben, míg egy hajléktalant könnyebben felismersz.

2013. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!