Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha magázódunk egy nálam...

Ha magázódunk egy nálam idősebb hölggyel (férfi vagyok), de szeretném, ha legalább ő tegezne engem, tehetek valamit, amivel az etikett szabályain belül ezt az igényemet a tudomására hozom?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
igen, felajánlod neki a tegeződést
2013. nov. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első: az az, amit biztosan nem tehet meg az etikett szerint.

-------

Semmit, ez az ő döntése lehet csak.

2013. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem, neki kéne a tegeződést felajánlani.
2013. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Azzal nem sértesz illemszabályt, ha megkéred: Joli néni, tessék engem tegezni, hiszen a fia lehetnék!
2013. nov. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza. Azt nem ajánlhatod fel, hogy tegeződjetek. De ha sokkal fiatalabb vagy nála, akkor azt igen, hogy Ő tegezzen téged.
2013. nov. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5 év van köztünk. Természetesen úgy értettem, hogy én mgáznám továbbra is, de ettől még szerintem mindketten jobban éreznénk magunkat, ha ő tegezne engem. Egyoldalúan.
2013. nov. 7. 07:34
 7/9 anonim ***** válasza:

véleményem szerint 5 év még belefér a tegeződés témakörébe mert egy korosztály egy 60 meg egy 65 éves

Amennyiben baráti vagy közeli a viszony akkor pedig fel lehet ajánlani a tegeződést

2013. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Öt év nem olyan nagy korkülönbség, szóval csak őt hoznád kényelmetlen helyzetbe. Lehet hogy az etikett megengedi, de szerintem nem kellene. (Olyat pláne nem mondunk egy nőnek, hogy "a fia lehetnék". :D)


Áthidaló megoldás, hogy ha XY úrnak szólított, akkor megkéred, szólítson a keresztneveden. Pl: "Kérem, szólítson Jenőnek." Ez egyfajta jelzés, hogy ajánlja fel a tegezést. De ha nem ajánlja fel, akkor ne erőltesd, mert ugyanahhoz a generációhoz tartoztok, a felemás tegezés/magázás nagyon kínos lenne neki.

2013. nov. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Ebben az esetben nem. Férfi soha nem ajánl fel tegeződést nő részére. Azt kérhetnéd, ha sokkal fiatalabb lennél, hogy ő tegezzen, te pedig magázod, mint egy korábbi válaszoló írta. Viszont mivel gyakorlatilag egykorúak vagytok, a döntés a hölgy kezében van. (ha felajánlod, hogy legalább ő tegezzen, azzal gyakorlatilag kiprovokálod a kölcsönös tegeződést, és ez sem elfogadható)
2013. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!