Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Normális, ha rettegek kertes...

Normális, ha rettegek kertes házban lakni?

Figyelt kérdés

Már csak az a tudat is, hogy este, mikor alszom, bármikor beugorhatnak a kerítésen és betörhetnek a házba. Tény, hogy körbe vannak az ablakok, az ajtó rácsozva, de azokat is lelehet kapni.


Mennyire normális ez?



2013. dec. 26. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha emeletes házban nőttél fel, akkor szerintem természetes. Nyilván nagyobb biztonságban érzi magát az ember, ha alatta, felette, mellette közvetlenül szomszéd van, ráadásul a bejárati ajtaja is egy a sok közül a házban.
2013. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Gondolj arra, hogy előbb-utóbb úgyis elpatkolsz.
2013. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nincs kutyátok?
2013. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pietrosol ***** válasza:
69%

Szia!


Az indokolatlan, elhúzódó félelem nem normális. Nyilván érzed, különben nem tetted volna fel a kérdést.

2013. dec. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem normális.
2013. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 besenyőpistabácsi ***** válasza:
77%
Teljesen normális, hiszen az ősközösségi társadalmaktól kezdve az ember nem panelban lakott. Azért találták ki a panel-házakat, mert azokba soha nem tört még be senki, soha nem dőltek össze, csendesek és magányosak.
2013. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

ekkora hulyeseget reg olvastam, mar bocs

ha a 100-ik emeleten laknal akkor is be tudnak torni ha akarnak

en kertes hazban lakom es sokszor meg az ajtot sem zarom be, nemhogy meg racsokat is szereljek fel

2013. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Környéktől függ, nem pedig háztól, hogy meglopnak. (Na jó...mondjuk, ha aranyból van az eresz, akkor a háztól is függ :D )
2013. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez az egész olyan, mintha attól rettegnél, hogy sétálsz az utcán, és valaki megkésel.

Lehetséges, megtörténhet, de elég kicsi az esélye. Nem mindenkihez törnek be, ahogy nagyon keveseket ölnek meg fényes nappal az utcán (bár ez egy kicsit szélsőséges példa).

Abban egyetértek, hogy ez esetben beszerezhetnél egy kutyát. Nem hiába házőrzők :)

2013. dec. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló félelmem, leírom mit csináltam és azóta már nem félek.


Először is, a kerítés magas (270 cm-re építtettem át), a tetején ilyen kiálló tüskék vannak. A kerítésen belül nagyjából 150 cm-re egy párhuzamos másik kerítést telepítettem. A két kerítés között rengeteg gödör, rendszeresen elárasztom vízzel, nem vágom a gazt sem mindig. Ha valaki mégis beugrana, akkor a gazos/gödrös/vizes rész miatt gondjai lennének. Később pár élesebb követ is letettem, hogyha már bemászna valaki, legalább hagyjon maga után nyomot. A két kerítés között szabadon futkároz két kutyus.

A kaput úgy alakítottam ki, hogy a kapu és a ház között nem egyenes a járda, pár reflektor a kanyargós úton telibe kapja a helyismerettel nem rendelkező sétálót. Ha levágná a kanyart és nyílegyenesen jön a ház bejáratához, akkor vizes és köves gödörbe lépne.

Amikor belépek a kapun, akkor két kamera a kapunyitásra automatikusan 30 mp-re bekapcsol.


A házon belül meghatározott számú helyre elemlámpákat helyeztem el, melyekben minden félévben elemet cserélek, tartalékba égőket is raktam melléjük, ha gond lenne. Minden helyre raktam olyan eszközt, amivel képes lennék megvédenem magam.


A szomszédokkal megbeszéltük, hogy figyelünk egymásra. A két mellettem lévő és négy másik utcabelivel működik ez a "figyelés". Mindannyian kitettünk kamerákat úgy, hogy veszi az utcát és éjszakánként 2-3 alkalommal ránézünk. Vannak megbeszélt jelek arra az esetre, ha gondban lennénk.


Sokan ebből valamennyit látva azt mondták, hogy paranoid vagyok. Kb. másfél éve házaló árusok mentek végig az utcában. Mondtuk is egymásnak, hogy azt nézték merre nincs otthon senki. Én ki sem mentem, így számítottunk rá, hogy este visszatérnek. A részletek nem érdekesek, de nem tudtak átjutni a falon. A tetejére feljutottak, a kutyáknak dobáltak valami szalámikat, de nem mertek a sötétbe beugrani (ha beugranak, csak mentősök állították volna fel őket a lábtörés miatt). Még tanakodtak mire a fal alatt várakozó két ember elviharzott (rendszám megvolt) és a rendőrök segítettek nekik lejutni.


Csinálj te is ilyeneket. Ha mást nem, akkor a kerítés melletti köves-gazos-gödrös rész még jól jöhet. Szerintem piszok jó ötlet. Növessz valami tüskés bokrot az ablakok alá is. Én például a rózsabokrot javaslom :)

2013. dec. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!