Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Apósomat jövőhéten temetik....

Apósomat jövőhéten temetik. Baj, hogy nem megyek a temetésre mivel van egy hét hónapos fiam? A páromnak még nem mondtam.

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 15:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Én a párod helyében azzal a lendülettel dobnálak ki, a gyerek nálam maradna. Nem mész el a párod apjának a temetésére? Komolyan? Gondolkodj egy kicsit. Egy órát kibír a gyerek simán...
2014. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
29%
Nézd, egy temetésen nem szerencsés, ha egy pici baba szétordítja a szertartást, normálisabb helyen esküvőre se viszik be őket. Bár az apósod temetésén illene ott lenned, szerintem ilyen esetben érthető, ha nem mész. Azért a pároddal beszélj erről szerintem, nehogy sértődés legyen belőle.
2014. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%

Pároddal beszéld meg.


Én haragudnék az enyémre, ha a közös gyereket használná kifogásnak, hogy egy ilyen nehéz helyzetben ne kelljen mellettem lennie.

2014. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%
Igen, baj. Egy hét hónapos nem indok, a temetés fél óra, ha távol lesz a temetés, elviszitek őt is, biztosan lesz egy rokon, aki addig eltologatja a babakocsiban, vagy ha pocsék idő van, játszik vele a lakásban.
2014. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
88%

Baj.

Nincs egy barátnő, testvér, másik nagyszülő (pl. a te anyukád), aki vigyázna rá?

Nem 2 hetes gyerekről beszélünk.

2014. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
98%
Elmész a gyerekkel együtt, bemész a templomba/temetőbe, ha nem bírja a gyerek és hangoskodik, akkor kijössz. Azért az após van annyira közeli rokon, hogy el kellene menned a temetésére. És egy hét hónapos gyerek már nem olyan kicsi.
2014. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%

Neked nincsenek szüleid, testvéreid, nagynénéd, nagybátyád, egy normális szomszéd vagy bárki, akiben megbízol és egy kis időre rá tudnátok hagyni a fiatokat és akkor ott tudnál lenni a temetésen?

Én nem hogy kötelességemnek érezném, hogy ott legyek, hanem egyébként is ott lennék egy ilyen helyzetben és támogatnám a páromat, meg ugyanúgy szomorú lennék én a párom bármelyik szülőjének az elvesztése miatt.

Nekem a mamám halt meg tavaly és nekünk még csak nem is olyan pici már a gyerekünk, hanem 3 éves, de mind a párom, mind a párom szülei ott voltak, addig a fiúnk a férjem öccsével volt.

2014. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
A párom is csak a háttérben lesz, mivel nincs jóban a családdal. A kicsit meg nincs kire hagyjam.
2014. jan. 11. 15:27
 9/42 anonim ***** válasza:
98%

Ha a párod javasolja, hogy ne menjél a baba miatt, akkor OK.

De ha nem mondja, akkor nyilván azt szeretné ha ott lennél.

7 hónapos egyáltalán nem olyan picike már, hogy ne lehetne vele ott lenni. Ha gond van, arrébb vonulsz a babával, vagy eleve megkérsz valakit, hogy nála legyen, és legyenek távolabb, hátrébb. Esetleg ha valaki otthon tud vele maradni arra az 1-2 órára, az lenne a legjobb megoldás.

2014. jan. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
98%

Baj, én biztos nagyon megbántódnék, és sosem tudnám elfelejteni, hogy a párom a gyerekre hivatkozva nem jönne el az apám temetésére...

egy 7 hónapos gyereket legvégső esetben el is lehet vinni, nincs annyira hideg sem, de ez a legvégső...

biztosan van szomszéd, vagy akárki ott, aki arra a 1,5 órára, amíg maga a temetés tart vigyázhat rá...addig se etetni se tisztába tenni, semmit sem kell csinálni, csak felügyelet kell neki

2014. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!